Pogoda na weekend 22-23 lutego. Będzie deszczowo i wietrznie

Prognoza pogody na weekend 22-23 lutego. Synoptycy przewidują umiarkowane i silne porywy wiatru w weekend. W sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem obejmować będą niemal całą Polskę.

>>  Ekspert: Pod względem zasobów wodnych Polska jest jak Egipt >>

Zobacz wideo

W weekend należy spodziewać się głównie dużego i umiarkowanego zachmurzenia. W niedzielę dodatkowo w całym kraju przewidywane są opady deszczu.

Pogoda na sobotę 22 lutego. Dziś duże różnice temperatur: od 5 do 12 stopni

Dziś najniższa temperatura, 5 stopni, prognozowana jest dla Białegostoku i Łodzi. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. 7 stopni zapowiadanych jest w Poznaniu, Zielonej Górze i Krakowie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska - tutaj będzie aż 12 stopni. W Szczecinie i Opolu będzie 9 stopni, a w pozostałych regionach: województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i śląskim, będzie 8 stopni.

W sobotę stopniowo na północy, a później też w całym kraju, zmagać się będzie wiatr. Porywy wiatru będą silne i umiarkowane: ostrzeżenia pierwszego stopnia w tej sprawie wydano dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Opady deszczu pojawią się w północnych i wschodnich regionach.

Pogoda na niedzielę 23 lutego. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

W niedzielę najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa pomorskiego, gdzie będą 4 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy i Toruniu. W województwie mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i dolnośląskim będzie 6 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest w Katowicach i Krakowie - tam nawet 8 stopni. W pozostałych regionach 7 stopni.

Dziś w całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane oraz opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach oraz na Podlasiu możliwe też opady samego śniegu. Bardzo silny wiatr może powodować w Tatrach i Sudetach zawieje czy zamiecie śnieżne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który osiągnie porywy do 80 km/h. Obowiązują one w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i dolnośląskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: