Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś czynne? [23 lutego]

Czy 23 lutego jest jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku? Czy supermarkety będą dziś otwarte? Podpowiadamy, gdzie można zrobić zakupy w niedzielę taką jak ta.

23 lutego nie jest niedzielą handlową, co wynika z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. W takie dni supermarkety i sklepy w galeriach handlowych są zamknięte. Zakupy można zrobić jedynie w niektórych punktach, np. na stacjach benzynowych, w placówkach pocztowych czy w osiedlowych sklepikach, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel. W niedziele niehandlowe otwarte są także wszelkiego rodzaju punkty gastronomiczne oraz placówki związane z kulturą, rozrywką i turystyką, m.in. kina, muzea i teatry.

>>> Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela bez zakazu handlu?

Obowiązujące przepisy mówią, że w 2020 roku będzie siedem niedziel handlowych. Jedna z nich, która wypadła 26 stycznia, już za nami. Kolejna wypadnie na tydzień przed Wielkanocą, a więc 5 kwietnia. Zakupy w ostatni dzień tygodnia będziemy mogli zrobić także 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (29)
Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś czynne? [23 lutego]
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 16 razy 6

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj również: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem...

  Adam Jezierski

 • lech41

  Oceniono 9 razy 3

  PILNE
  Szefowa kampanii Dudy pogryzła mieszkańca Milanówka.

  A chciała coś przegryźć ze sklepu, a tu akurat niedziela poza handlowa.
  Nie miała wyboru :(

 • rzywwy

  Oceniono 6 razy 2

  Dziękuję rządowi za zamknięcie sklepów w niedzielę. Dzięki niemu nie mogę kupić maszynki do strzyżenia. Ponieważ ta, którą posiadam, zepsuła się podczas strzyżenia w nocy z soboty na niedzielę, wyglądam przez 2 dni jak idiota. Zapamiętam dzięki komu to...

 • c.t.k

  Oceniono 10 razy 2

  "Publikujemy pytania wysłane Marianowi Banasiowi:

  Jak stał się Pan członkiem YMCA? Dlaczego zdecydował się Pan na działalność w tej organizacji?
  Czy znaczenie miało tu znajomości ze środowiska karate?
  Kiedy i w jakich okolicznościach poznał pan Andrzeja Drewniaka?
  Czy wie Pan, że w latach 70. był funkcjonariuszem MO, a w dokumentach z kadr widnieje nawet jako dowódca drużyny ZOMO?
  Czy wiedział Pan, że był on członkiem PZPR, a nawet szefem POP w TKKF w Krakowie?
  W jaki sposób znalazł się Pan na liście instruktorów karate kyokushin wysłanej do urzędów państwowych wraz z wnioskiem o utworzenie Stowarzyszenia Kyokushinkai (rok 1979)? Jednym z wnioskodawców był Andrzej Drewniak.
  Czy wie Pan, że Andrzej Drewniak otrzymał w stanie wojennym Brązowy Krzyż Zasługi? Ewentualnie, czy wie Pan, za co?
  Czy w czasach PRL Andrzej Drewniak wiedział o Pana opozycyjnej działalności?
  Jak i w jakich okolicznościach poznał Pan Adama Goncerza?
  Jak określiłby Pan swoje relacje z Adamem Goncerzem?
  Czy uczestniczył Pan w negocjacjach z braćmi Likus na temat sprzedaży części budynku YMCA w Łodzi na przełomie 2008/2009?
  Czy groził pan Mariuszowi Wójcikowi, ówczesnemu skarbnikowi YMCA zawiadomieniem do prokuratury w razie niewykonania uchwały Walnego Zgromadzenia YMCA ws. sprzedaży budynku?
  Czy uważa Pan, że sprzedaż części majątku YMCA była krokiem we właściwym kierunku?
  Czy wie Pan, na jaki cel poszły pieniądze ze sprzedaży części budynku YMCA w Łodzi?
  Czy kiedykolwiek uzyskał Pan jakąkolwiek korzyść finansową z tytułu działalności w YMCA, pomijając diety za udział w posiedzeniach Rady Krajowej?"
  Onet.pl
  Marian od zawsze lubił nieruchomości:)

 • lech41

  Oceniono 6 razy 2

  Terlikowski: W Kościele nie ma z kim rozmawiać, biskupi milczą.

  A w sklepie, gdyby nie niedziela poza handlowa, to byś sobie mógł pogadać do woli !
  Czy w Biedrze kupię klapki Kubota w niedzielę ?

 • mobo9090

  Oceniono 1 raz 1

  Komunizm trwa, wolność jest zagarnieta przez pis, związki zawodowe i tvp ale cierpliwości, wolność w końcu wygra. Byle to nie było tak dlugo jak PRL

 • maxxim3000

  Oceniono 7 razy 1

  czy sklepy beda jutro otwarte??????????????????

 • lech41

  Oceniono 3 razy 1

  NOWE. Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś czynne? [23 lutego]

  Gong, gong (głośny): godzina 6-ta i mamy NOWĄ wiadomość !

 • kwantax

  Oceniono 2 razy 0

  mamy już (prawie) 24 lutego , a ten genialny artykuł wciąż wisi.
  Cenię dobre dziennikarstwo, ale dobre - a nie piszące o bzdetach i nie trzymające zdezaktualizowanych tekstów na stronie głównej.

  Czyżbyście nie mieli o czym PiSać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX