Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś czynne? [23 lutego]

Czy 23 lutego jest jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku? Czy supermarkety będą dziś otwarte? Podpowiadamy, gdzie można zrobić zakupy w niedzielę taką jak ta.

23 lutego nie jest niedzielą handlową, co wynika z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. W takie dni supermarkety i sklepy w galeriach handlowych są zamknięte. Zakupy można zrobić jedynie w niektórych punktach, np. na stacjach benzynowych, w placówkach pocztowych czy w osiedlowych sklepikach, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel. W niedziele niehandlowe otwarte są także wszelkiego rodzaju punkty gastronomiczne oraz placówki związane z kulturą, rozrywką i turystyką, m.in. kina, muzea i teatry.

>>> Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela bez zakazu handlu?

Obowiązujące przepisy mówią, że w 2020 roku będzie siedem niedziel handlowych. Jedna z nich, która wypadła 26 stycznia, już za nami. Kolejna wypadnie na tydzień przed Wielkanocą, a więc 5 kwietnia. Zakupy w ostatni dzień tygodnia będziemy mogli zrobić także 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o: