Niedziele handlowe 2020. Czy 23 lutego sklepy będą czynne?

Czy 23 lutego to niedziela handlowa? Gdzie jutro będzie można zrobić zakupy? Podpowiadamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

23 lutego nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że sklepy takie jak Lidl, Biedronka, Auchan i Tesco będą jutro zamknięte. Zakupów nie zrobimy także w sklepach odzieżowych, budowlanych czy drogeriach. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być jedynie niektóre sklepy, takie jak apteki, piekarnie, punkty pocztowe, stacje benzynowe czy sklepy na dworcach.

>>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. W które niedziele sklepy będą czynne?

Przypomnijmy, że w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Pierwsza z nich wypadła 26 stycznia. Kolejną niedzielą handlową będzie 5 kwietnia, a więc niedziela przed Wielkanocą. Oprócz tego niedziele handlowe wypadną 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (33)
Niedziele handlowe 2020. Czy 23 lutego sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 11 razy 7

  już setki tysięcy Polaków jeździ w niedziele do centrów handlowych w Rosjii (Kalinigrad), na Białoruś, Ukrainę, Słowację i Czechy. Nasi sąsiedzi są bardzo wdzięczni partii pis za jej altruizm... A że polskie sklepy padają co to obchodzi pis. W tvp się i tak odwróci kota ogonem

 • lech41

  Oceniono 9 razy 5

  Te niedziele handlowe/niehandlowe to wyraz komuny tkwiącej w pisie: wszystko musi być państwowo uregulowane. Żadna indywidualna decyzja człowieka co chce robić w ten dzień nie jest dopuszczalna i musi być centralnie uregulowana. Wolność to jakiś diabeł antypisowski.
  Czekam na decyzję czy mogę spać na lewym, czy na prawym boku.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 13 razy 5

  Aha sobota a tutaj sam dyrektor departamentu handlowa niehandlowa niedziela UZ coś w trawie piszczy poza informacją oczywiście ,że dzisiaj nie zrobimy zakupów. Mają jakiś stan gotowości czyli Banaś ,Lichocka lub koronawirus w Katowicach- cały sztab elewacyjny musi być w związku z powyższym czujny jak ważka.

 • lech39

  Oceniono 9 razy 3

  Jakaś pani w sejmie pokazała palcem ile będzie niedziel handlowych w przyszłym roku. I ani jednej więcej !
  Gienia i Stachu załamani…

 • Gambit szachowy

  Oceniono 10 razy 2

  Po wielogodzinnej nocnej piwnicznej debacie podjęliśmy uchwałę abym jako przewodniczący Komitetu blokowego nr 3 poinformował opinię publiczną( z 5 dniowym wyprzedzeniem), że najbliższa niedziela marcowa również jest niehandlowa. Sztab działu handlowa niehandlowa niedziela może jechać z budyniem na narty!!.

 • maklik

  Oceniono 9 razy 1

  Nie, q...wa. Będą zamknięte!

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 1

  "Do Smoleńska z okazji 10. rocznicy katastrofy nie powinien lecieć nikt z najwyższych władz - ocenił na łamach "Polska Times" były minister spraw zagranicznych, europoseł PiS Witold Waszczykowski. Jego zdaniem w Smoleńsku prezydent i premier mogliby paść ofiarą prowokacji.
  Waszczykowski w rozmowie z "Polska Times" podkreślił, że to, kto poleci do Smoleńska w 10. rocznicę katastrofy, jest decyzją władz. Natomiast ja uważam, że tam nie powinien lecieć nikt z najwyższych władz. W sytuacji, gdy relacje polsko-rosyjskie znajdują się na tak niskim poziomie, organizowanie uroczystości z udziałem prezydenta i premiera sensu nie ma - uważa były minister spraw zagranicznych.
  Jak powiedział, "między naszymi krajami są wrogie relacje, wykreowane zresztą przez Rosję".

 • lech41

  0

  To przedostatni odcinek waszej sagi o niedzielach. A co się stało z ostatnim ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX