Pomorskie. Ukradli paliwo ze stacji za 200 zł. Przy okazji zdemolowali samochód i dystrybutor

Pomorscy policjanci szukają sprawców kradzieży paliwa, do której doszło na stacji benzynowej w miejscowości Bąkowo w województwie pomorskim. Jeden ze sprawców w trakcie dokonywania kradzieży uszkodził nie tylko samochód, lecz także dystrybutor. Na przeszkodzie złodziejom próbował stanąć pracownik stacji.

Pomorska policja poszukuje sprawców kradzieży paliwa, do której doszło 17 lutego na stacji benzynowej w miejscowości Bąkowo (gmina Kolbudy). Sprawcy zostali zarejestrowani na nagraniu z monitoringu.

Złodzieje podjechali na stację samochodem marki volkswagen passat. Ich zachowanie podczas tankowania szybko wzbudziło podejrzenia pracownika stacji, który postanowił zainterweniować.

Gdy mężczyźni próbowali w pośpiechu opuścić stację, pracownik usiłował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki passata, co ostatecznie się nie udało. Jeden ze sprawców pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, natomiast drugi z nich odjechał samochodem. Przy okazji demolując pojazd oraz dystrybutor. 

Pracownik stacji przyznał, że wartość skradzionego paliwa to 200 złotych.

Nagranie z monitoringu można obejrzeć poniżej:

 

"Wszyscy, którzy rozpoznają osoby z materiału lub posiadają informację na ich temat, proszeni są o kontakt z policją. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn ze materiału lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z komisariatem policji w Kolbudach. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 785 43 16 lub numer 112, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji" - informują funkcjonariusze.

Więcej o: