Kolumna SOP przejechała przez przejazd kolejowy w Brzesku, a inne auta czekały. Policja wyjaśnia

Kolumna SOP przejechała na sygnale przez przejazd kolejowy w Brzesku, choć inne auta czekały przed nim. Wszystko zarejestrowano na nagraniu. Sprawę opisują lokalne media, policja tłumaczy zaś, że film nie ukazywał całego zdarzenia, a przejazd jest nieczynny.

W sieci krąży nagranie z przejazdu prezydenckiej kolumny przez Brzesko w woj. małopolskim. Prezydent był tam z wizytą 12 lutego, a ktoś zarejestrował, jak wyglądał przejazd trzynastu aut, czterech radiowozów, ośmiu limuzyn i karetki przez tory kolejowe. Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać, jak kolumna omija stojące przed przejazdem kolejowym auta i jedzie dalej na sygnale.

 

Miejsce z nagrania prezentuje się następująco:

Po publikacji nagrania podniosły się głosy krytyki na temat takiego traktowania przepisów przez Służbę Ochrony Państwa - zwracano uwagę przede wszystkim na to, że inne auta czekały przed przejazdem.

Przejazd kolumny w Brzesku. Policja wyjaśnia

Jednak jak donosił lokalny portal bochnianin.pl warto wstrzymać krytykę, ponieważ nagranie nie przedstawia pełnego obrazu sytuacji. Po pierwsze: tory są nieużytkowane (tylko czasami przejeżdża tamtędy pociąg), a sygnalizacja wstrzymywała pojazdy nie ze względu na nadjeżdżający pociąg. "Sygnalizator zatrzymał pojazdy nie dlatego, że nadjeżdża pociąg, ale reguluje on ruch na znajdującym się tuż za szynami skrzyżowaniu" - czytamy.

Już po publikacji portalu bochnianin.pl, do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Sebastian Gleń. On również wskazał, że nagranie nie pokazuje wszystkiego, ponieważ gdy przejeżdżała kolumna, to na skrzyżowaniu ulic Solskiego i Starowiejskiej w Brzesku stał policjant, który kierował ruchem.

- Jeśli chodzi o linię kolejową tam przebiegającą to jest to nieczynna bocznica – przejazd pociągu tam odbywa się średnio raz w miesiącu i jest nam zgłaszany - wskazał Gleń.

>>> Wodzisław Śląski. Centymetry od tragedii. PKP opublikowało nagranie z przejazdu kolejowego:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (251)
Kolumna SOP przejechała przez przejazd kolejowy w Brzesku, a inne auta czekały. Policja wyjaśnia
Zaloguj się
 • jacek.placek.pl

  Oceniono 158 razy 150

  " Po pierwsze: tory są nieużytkowane (tylko czasami przejeżdża tamtędy pociąg),"

  Ale tak się dzieje na każdych torach. Tylko czasami przejeżdża po nich pociąg. Między przejazdami pociągów tory są nieużywane.

 • cozano

  Oceniono 111 razy 109

  Sądząc po długości kolejki samochodów przed przejazdem, dosyć długo zatrzymano ruch, żeby paru dygnitarzy przejechało bez czekania. W niektórych krajach nazywają coś takiego arogancją władzy.

 • kostropacz

  Oceniono 105 razy 103

  Cytat:"Trzynastu aut, czterech radiowozów, ośmiu limuzyn i karetki". TRZYNAŚCIE w tym karetka, cztery radiowozy. Niech żyje podróżnik Duda, jeżdżący z gospodarskimi niezbędnymi wizytami. Niech żyje, niech żyje, niech żyje!!! To nic że czerpie z naszych podatków....

 • amtis

  Oceniono 80 razy 78

  Hm... Według młodszego inspektora Glenia najwyraźniej sposób zachowania się kierowców na oznakowanym przejeździe kolejowym uzależniony jest od... częstotliwości kursowania pociągów, a nie od jakichś tam znaków i przepisów. Kierowco, ucz się rozkładów jazdy!

 • earthboundmisfit

  Oceniono 80 razy 72

  "tory są nieużytkowane (tylko czasami przejeżdża tamtędy pociąg)"

  No żesz do Kempy nędzy, czy ja widzę to co widzę? Oni naprawdę to powiedzieli/napisali?

  W takim razie ŻADNE tory w Polsce nie są użytkowane, bo tylko czasami przejeżdżają nimi pociągi. Co za debilne tłumaczenie!

 • bombadilwlocie

  Oceniono 68 razy 64

  Tak się bawi dojna zmiana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX