Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Trzy miesiące aresztu dla Tomasza Kaczmarka, byłego agenta CBA

Tomasz Kaczmarek, były agent CBA i b. poseł PiS, został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu kolejne zarzuty.

Tomasza Kaczmarka, byłego posła Prawa i Sprawiedliwości oraz byłego funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymano 19 lutego na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Ta prokuratura prowadzi śledztwo ws. stowarzyszenia Helper, którego prezesem był Kaczmarek.

W środę Tomasz Kaczmarek usłyszał kolejne dziewięć zarzutów (razem ma ich już 15), w tym np. zarzut prania brudnych pieniędzy. Wcześniej zarzucano mu m.in. przywłaszczenie mienia (około 10 mln zł) czy oszustwa "w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów". Były poseł PiS nie przyznaje się do winy.

Tomasz Kaczmarek aresztowany na trzy miesiące

Prokuratura wniosła też do sądu o areszt dla Kaczmarek. Na niejawnym, czwartkowym posiedzeniu Sądu Rejonowego w Białymstoku zapadła decyzja, że Tomasz Kaczmarek zostanie aresztowany na trzy miesiące - donosi Radio ZET. Postanowienie nie jest prawomocne i Kaczmarek może je zaskarżyć. Jednocześnie postanowienie jest wykonalne natychmiast i były agent CBA trafi do aresztu śledczego.

W tej sprawie postawiono także zarzuty żonie Kaczmarka, Katarzynie, która zakładała stowarzyszenie Helper, zajmujące się pozyskiwaniem dotacji na prowadzenie domów opieki dla seniorów. Zarzuty obejmują przywłaszczenie mienia i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem.

>>> Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (181)
Były agent CBA i b. poseł PiS Tomasz Kaczmarek aresztowany na trzy miesiące
Zaloguj się
 • wbka1

  Oceniono 25 razy 23

  Sąd wraz z prokuraturą skutecznie zamknęli usta Kaczmarkowi, dopiero po wyborach będzie mógł opowiadać o kolejnych przekrętach CBA.

 • kali23

  Oceniono 23 razy 21

  Tomek. Ty to chyba się powiesisz leżąc w łóżku przykryty " kordłą" ?

 • miro_slaw

  Oceniono 19 razy 19

  Biedaczek teraz pewnie spadnie z wyrka w pierdlu i bardzo nieszczęśliwie skręci sobie kark.

 • sector23

  Oceniono 17 razy 17

  Serialu Gangi IV RP, ciąg dalszy. Tytuł odcinka: "Tomek 007 w matni intryg Alko-Mariusza i oskarżeń Rumianego Zbynia"

 • kris0104

  Oceniono 15 razy 15

  tak to jest jesli sie komus sprzedaz a pozniej mu narazisz-mafia pisowska w calej okazalosci

 • acototak

  Oceniono 14 razy 14

  Niech pełnomocnik Kaczmarka sprawdzi czy kamery obejmują całą celę.

 • zmichalg1

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz czekamy na info, że dawny "agent Tomek" przebywając w areszcie popełnił samobójstwo wieszając się na pasku od spodni.
  Była to już jego trzecia próba, ale w dwóch pierwszych przypadkach nie zastano go w celi, bo raz był na spacerniaku, a za drugim razem miał widzenie z wysłannikiem od tow. Kacz Ir Sena, który dyskretnie przekazał mu fiolkę z jakąś substancją oraz sugestię, co powinien zrobić, aby "jak najmniej bolało".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX