Pinczyn. Mczyzna z broni w rku napad na sklep. Wacicielka przegonia go mopem

Uzbrojony i zamaskowany mczyzna prbowa okra sklep w Pinczynie (woj. pomorskie). Z pewnoci nie spodziewa si jednak, e jego napad zostanie udaremniony przez kobiet z mopem w rku. Zdarzenie zostao zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 14 lutego przed godziną 22. Pani Zofia, która jest właścicielką sklepu spożywczego w Pinczynie, sprzątała sklep i przygotowywała się do jego zamknięcia. Wówczas do budynku wszedł zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku i powiedział jej, że ma mu oddać "siano". Nie zastanawiając się zbyt długo, kobieta ruszyła na przestępcę, trzymając w ręce mopa. Na nagraniu z kamery monitoringu widać, że kilkukrotnie uderzyła napastnika, a ten uciekł z miejsca zdarzenia. 

Napad w Pinczynie. Uciekający złodziej zdążył sięgnąć po paczkę papierosów

Pani Zofia podejrzewa, że za napadem stał ktoś, kto wie, gdzie trzyma pieniądze, bo mężczyzna skierował swoje kroki w stronę lady i chciał sięgnąć do szuflady z utargiem. Zanim uciekł, zamaskowany mężczyzna zdążył jeszcze sięgnąć po paczkę papierosów - wyjaśniła pani Zofia w rozmowie z portalem kociewiak.pl. Kiedy przestępca wybiegł ze sklepu, pani Zofia udała się za nim, aby zobaczyć, w którą stronę ucieknie. Nie zobaczyła jednak zbyt wiele, bo widok zasłoniły jej drzewa. Usłyszała tylko pisk opon. 

Sprawą napadu na sklep spożywczy w Pinczynie zajmuje się policja i prokuratura. Funkcjonariusze zabezpieczyli dowody, w tym nagranie z monitoringu i prowadzą czynności dochodzeniowe. 

>>> Napad na kawiarnię. Rabuś nie spodziewał się walecznego kelnera

Zobacz wideo