Wierzbica. Na rondzie przewróciła się ciężarówka przewożąca 160 świń. Nie wszystkie przeżyły

Do zdarzenia doszło ok. 8:30 w miejscowości Wierzbica (woj. mazowieckie). Ciężarówka, która przewoziła trzodę chlewną, przewróciła się na tamtejszym rondzie. Na miejscu zdarzenia interweniuje powiatowy lekarz weterynarii, który zbada stan zdrowia świń.

W ciężarówce, która przewróciła się na rondzie w Wierzbicy, znajdowało się 160 świń. Samochód przewrócił się na bok, w wyniku czego część transportowanych zwierząt straciła życie. Z baku pojazdu zaczęło wyciekać paliwo, ale straż pożarna zabezpieczyła zbiornik - informuje "Gazeta Powiatowa"

>>> Ograniczmy spożycie wołowiny. To zagrożenie dla klimatu

Zobacz wideo

Wierzbica. Lekarz weterynarii bada świnie. Kierowca ciężarówki ma się dobrze

Wciąż nie wiadomo, ile zwierząt zginęło, a ile z nich jest rannych. Radio dla Ciebie informuje, że na miejscu zdarzenia jest już powiatowy lekarz weterynarii. Zwierzęta zostaną zbadane, a następnie przeniesione do samochodu zastępczego.

Kierowca ciężarówki poniósł niewielkie obrażenia głowy oraz nogi, ale nie wymaga hospitalizacji. TVN Warszawa informuje, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Na ulicy, na której wywróciła się ciężarówka, wprowadzono ruch wahadłowy. 

Więcej o: