Przejechali policjanta, a drugiemu złamali rękę. Przestępcy ujęci po obławie, jeden z nich został postrzelony

Funkcjonariuszom policji udało się złapać mężczyzn, którzy najechali kołem na jednego policjanta, a drugiemu złamali rękę. Przestępcy zareagowali tak, ponieważ nie chcieli być wylegitymowani.

Jak podaje "Gazeta Lubuska" do zdarzenia doszło w środę 19 lutego po południu w miejscowości Klępsk w województwie lubuskim. Policjanci próbowali wylegitymować dwóch mężczyzn na drodze w gminie Sulechów.

Poturbowali policjantów, bo nie chcieli się wylegitymować. Jeden z przestępców został postrzelony podczas ucieczki

- Policjanci przystąpili do wylegitymowania dwóch mężczyzn. Ci jednak nie wykonywali ich poleceń. Wsiedli do samochodu i próbowali odjechać - relacjonowała rzeczniczka komendy policji w Zielonej Górze podinsp. Małgorzata Barska. Funkcjonariusze starali się powstrzymać ucieczkę zatrzymanych mężczyzn.

Wtedy kierujący samochodem osobowym gwałtownie włączył wsteczny bieg. Jeden z policjantów został uderzony drzwiami, co skutkowało złamaniem ręki. Drugi z funkcjonariuszy od uderzenia drzwiami przewrócił się i najprawdopodobniej został wówczas przejechany przednim kołem.

Lżej ranny policjant oddał w kierunku odjeżdżającego auta strzały, jednak nie skłoniło to kierowcy do zatrzymania się. Po trwającej kilka godzin obławie funkcjonariuszom udało się namierzyć i zatrzymać przestępców.

Jak się okazało, jeden z nich został postrzelony przez policjanta, kiedy ten użył broni za oddalającym się samochodem. Mężczyzna znajduje się w szpitalu. Jego życiu nic nie zagraża, ale na razie nie znamy więcej szczegółów na ten temat. Sprawcami byli dwaj mężczyźni, którzy już wcześniej byli notowani za przestępstwa narkotykowe. Zostali zatrzymani późnym wieczorem w środę. Jeden w miejscu zamieszkania, drugi ukrywał się u swojej dziewczyny na terenie powiatu świebodzińskiego.

- powiedziała podinsp. Barska. Sprawcy na razie nie usłyszeli zarzutów. Rzeczniczka przekazała, że będzie ich kilka, a głównym będzie czynna napaść na funkcjonariuszy policji. 

Jak informował portal newslubuski.pl mundurowi przeczesywali lasy i pozostałe tereny znajdujące się w pobliżu miejscowości Klępsk, Karczyn i Łęgowo. Poszukiwania prowadzone były przez policjantów z całego województwa.

>>> Niemal 3 promile alkoholu. Kierowca uciekał przed policją ulicami Rzeszowa

Zobacz wideo
Więcej o: