Przejechali policjanta, a drugiemu złamali rękę. Przestępcy ujęci po obławie, jeden z nich został postrzelony

Funkcjonariuszom policji udało się złapać mężczyzn, którzy najechali kołem na jednego policjanta, a drugiemu złamali rękę. Przestępcy zareagowali tak, ponieważ nie chcieli być wylegitymowani.

Jak podaje "Gazeta Lubuska" do zdarzenia doszło w środę 19 lutego po południu w miejscowości Klępsk w województwie lubuskim. Policjanci próbowali wylegitymować dwóch mężczyzn na drodze w gminie Sulechów.

Poturbowali policjantów, bo nie chcieli się wylegitymować. Jeden z przestępców został postrzelony podczas ucieczki

- Policjanci przystąpili do wylegitymowania dwóch mężczyzn. Ci jednak nie wykonywali ich poleceń. Wsiedli do samochodu i próbowali odjechać - relacjonowała rzeczniczka komendy policji w Zielonej Górze podinsp. Małgorzata Barska. Funkcjonariusze starali się powstrzymać ucieczkę zatrzymanych mężczyzn.

Wtedy kierujący samochodem osobowym gwałtownie włączył wsteczny bieg. Jeden z policjantów został uderzony drzwiami, co skutkowało złamaniem ręki. Drugi z funkcjonariuszy od uderzenia drzwiami przewrócił się i najprawdopodobniej został wówczas przejechany przednim kołem.

Lżej ranny policjant oddał w kierunku odjeżdżającego auta strzały, jednak nie skłoniło to kierowcy do zatrzymania się. Po trwającej kilka godzin obławie funkcjonariuszom udało się namierzyć i zatrzymać przestępców.

Jak się okazało, jeden z nich został postrzelony przez policjanta, kiedy ten użył broni za oddalającym się samochodem. Mężczyzna znajduje się w szpitalu. Jego życiu nic nie zagraża, ale na razie nie znamy więcej szczegółów na ten temat. Sprawcami byli dwaj mężczyźni, którzy już wcześniej byli notowani za przestępstwa narkotykowe. Zostali zatrzymani późnym wieczorem w środę. Jeden w miejscu zamieszkania, drugi ukrywał się u swojej dziewczyny na terenie powiatu świebodzińskiego.

- powiedziała podinsp. Barska. Sprawcy na razie nie usłyszeli zarzutów. Rzeczniczka przekazała, że będzie ich kilka, a głównym będzie czynna napaść na funkcjonariuszy policji. 

Jak informował portal newslubuski.pl mundurowi przeczesywali lasy i pozostałe tereny znajdujące się w pobliżu miejscowości Klępsk, Karczyn i Łęgowo. Poszukiwania prowadzone były przez policjantów z całego województwa.

>>> Niemal 3 promile alkoholu. Kierowca uciekał przed policją ulicami Rzeszowa

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (105)
Przejechali policjanta, a drugiemu złamali rękę. Przestępcy ujęci po obławie, jeden z nich został postrzelony
Zaloguj się
 • jokanda102

  Oceniono 38 razy 36

  Dziewczynie z powiatu świebodzińskiego gratulujemy trafnego wybory partnera...

 • defaultus3r

  Oceniono 30 razy 22

  "Olo, w każdym normalnym kraju te sk...ny byłyby już ści3rwem!..."

 • hejeczka

  Oceniono 27 razy 21

  "Ukrywał się u swojej dziewczyny" a drugi "ukrywał się w miejscu swojego zamieszkania". A ja pytam jak naszym wybitnym śledczym udało się znaleźć przestępców w tak dobrze przygotowanych kryjówkach? Do tej pory nie udawało im się nikogo znaleźć.

 • siwywaldi

  Oceniono 28 razy 20

  Wczoraj napisałem, że trzeba być ślepym, by nie trafić z bliskiej odległości w cel wielkości samochodu.
  Dziś podajecie że jednak trafił. Więc zwracam honor. :-)

 • cebe_500

  Oceniono 24 razy 20

  Prawdopodobnie pozbyli się towaru i dali się złapać. Lepiej odpowiadać za napaść na funkcjonariusza niż pewnie stracić narkotyki o dość sporej wartości i dodatkowo odpowiadać ponownie za ich posiadanie.

 • grazynasieklucka

  Oceniono 22 razy 18

  Sędziwie od Ziobry zapewne skorzystają z uzasadnienia wyroku sądu, który zwolnił narodowców bijących kobiety na marszu w Warszawie, orzekając, że ci mieli prawo wyrazić swój gniew, a przecież bili tak żeby większej krzywdy nie zrobić. Tutaj mamy do czynienia z analogicznym sposobem wyrażania gniewu - wszak oburzającym jest że policjanci chcieli suwerena wylegitymować, gdy ten sobie tego nie życzył.

 • alejagwiazd

  Oceniono 11 razy 11

  Czekamy na slowa potepienia bandziorow ze strony Jędraszewskiego. Specjalisty od potępień. Nie potepil? No to tak, on tylko transwestytki na obcasach potepia

 • baaag

  Oceniono 12 razy 10

  No, czyli ten lżej ranny trafił skrwysyna. Nooooo, to teraz będzie miał za swoje. Że to Adam, że to Igor, że to dobry chłopak...

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 16 razy 10

  Postrzelili? Szkoda, że nie zastrzelili- mieli prawo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX