Pogoda na dziś - piątek 21 lutego. Warto zabrać parasole - będzie padać w całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 21 lutego. W całym kraju przewidywane są dziś opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Front pojawi się rano nad zachodnimi regionami, a w ciągu dnia przesunie się nad wschodnią i centralną Polskę.

>>> "Bałtyk się dusi". Co to oznacza i jakie ma konsekwencje? >>

Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na dziś silne porywy wiatru. Ostrzeżenia wydane zostały dla czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Temperatura. Maksymalnie od 2 do 8 stopni

Najchłodniejszy piątek zapowiadany jest w województwach podkarpackim i podlaskim, gdzie będą kolejno 2 i 3 stopnie. W Lublinie, Kielcach i Krakowie prognozowane są z kolei maksymalnie 4 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza Zachodniego, gdzie będzie około 8 stopni. 7 stopni pokażą termometry w województwach pomorskim, dolnośląskim i opolskim. W Olsztynie, Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze temperatura uplasuje się na poziomie 6 stopni. W pozostałych regionach termometry wskażą ok. 5 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 21 lutego.Pogoda na dziś - piątek 21 lutego. gazeta.pl

Opady. Dziś deszcz w całym kraju

W pierwszej części dnia meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane. Więcej przejaśnień po południu w północnych i centralnych województwach. W większości kraju pojawi się także deszcz lub deszcz ze śniegiem. Rano będzie padać na zachodzie, a stopniowo front przesunie się także nad centralną Polskę. Najwięcej opadów zapowiadanych jest w województwach pomorskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W górach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, a silny wiatr może spowodować także zawieje śnieżne.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało alerty dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim i opolskim. Nad morzem będzie wiać w porywach do 75 km/h. W górach - Tatrach i Sudetach - maksymalna prędkość wiatru oceniana jest na kolejno 70 i 100 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.