Lubuskie. Obława na mężczyzn, którzy potrącili policjantów. Przejechali autem po jednym z nich

Policja poszukuje mężczyzn, którzy podczas próby wylegitymowania poturbowali dwóch policjantów z komisariatu w Sulechowie (województwo lubuskie). Obaj funkcjonariusze są ranni, po jednym z nich mężczyźni przejechali samochodem. Szukają ich patrole w całym województwie.

Policja szuka sprawców potrącenia dwóch policjantów z Sulechowa w województwie lubuskim. Do zdarzenia doszło około 16 w kompleksie leśnym koło Nowego Klępska. Podinspektor Małgorzata Barska z komendy miejskiej policji w Zielonej Górze poinformowała, że policjanci zostali potrąceni przy próbie wylegitymowania dwóch mężczyzn, którzy stali przy samochodzie.

Lubuskie. Obława na mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów

- Ci mężczyźni nie wykonali poleceń policjantów, wsiedli do samochodu. Policjanci chcieli im uniemożliwić odjechanie z miejsca, otworzyli przednie drzwi pojazdu, kierujący samochodem agresywnie ruszył w tył i te drzwi uderzyły obu policjantów - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej.

Jak dodała w rozmowie z "Wyborczą Zielona Góra", po jednym z policjantów mężczyźni przejechali kołami pojazdu. - Kierowca wrzucił bieg wsteczny, a gdy policjant upadł, przejechał po jego ciele - podkreśliła. -  Znajduje się teraz na oddziale ratunkowym szpitala w Zielonej Górze. Jest przytomny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała, zaznaczając, że drugi z funkcjonariuszy ma obrażenia prawej dłoni.

Podinspektor Małgorzata Barska przekazała, że jeden z policjantów oddał strzały w kierunku pojazdu, ale to nie skłoniło kierowcy do zatrzymania samochodu. O potrąceniu powiadomieni zostali policjanci z ościennych jednostek. Poszukiwania mężczyzn trwają w całym województwie. Mieli uciec w kierunku autostrady A2, a policja nie podaje na razie, jakim samochodem się poruszają.  

Więcej o: