Koniec kadencji Ernesta Bejdy w CBA. Ma go zastapić szef katowickiej delegatury ABW

Zakończyła się kadencja szefa CBA Ernesta Bejdy. Kto go zastąpi? TVP Info podaje, że na to stanowisko zostanie powołany płk Andrzej Stróżny będący szefem katowickiej delegatury ABW.

Ernest Bejda został powołany na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego 19 lutego 2016 roku przez ówczesną premier Beatę Szydło. Jego kadencja zakończyła się o północy z 18 na 19 lutego bieżącego roku. Kto go zastąpi?

W środę rano rzecznik rządu Piotr Müller pytany przez dziennikarzy TVN 24 o decyzję premiera w sprawie powołania nowego szefa CBA odpowiedział, że Mateusz Morawiecki "nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie". Dodał, że CBA działa bez zakłóceń, bo Ernest Bejda wciąż pełni swoje obowiązki. Z doniesień TVP Info wynika z kolei, że Ernesta Bejdę zastąpi dotychczasowy dyrektor delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach płk Andrzej Stróżny. Ma on zostać powołany na pełniącego obowiązki szefa CBA na okres trzech miesięcy. 

Zobacz wideo

Kim jest Andrzej Stróżny? Kamiński straci wpływy na rzecz Ziobry?

Andrzej Stróżny zaczął pracę w policji w 1992 r. Służbę zakończył jako starszy aspirant pełniący funkcję zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W 2006 r. przeniósł się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziś pełni rolę szefa delegatury w Katowicach. Czy rzeczywiście zostanie szefem CBA? Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.

- Jeśli te informacje się potwierdzą, będą oznaczać rewolucję. Mariusz Kamiński straciłby wpływ na służbę, którą tworzył, na rzecz środowiska Zbigniewa Ziobro - w rozmowie z TVN 24 powiedział anonimowy funkcjonariusz. 

Więcej o: