Koniec kadencji Ernesta Bejdy w CBA. Ma go zastapić szef katowickiej delegatury ABW

Zakończyła się kadencja szefa CBA Ernesta Bejdy. Kto go zastąpi? TVP Info podaje, że na to stanowisko zostanie powołany płk Andrzej Stróżny będący szefem katowickiej delegatury ABW.

Ernest Bejda został powołany na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego 19 lutego 2016 roku przez ówczesną premier Beatę Szydło. Jego kadencja zakończyła się o północy z 18 na 19 lutego bieżącego roku. Kto go zastąpi?

W środę rano rzecznik rządu Piotr Müller pytany przez dziennikarzy TVN 24 o decyzję premiera w sprawie powołania nowego szefa CBA odpowiedział, że Mateusz Morawiecki "nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie". Dodał, że CBA działa bez zakłóceń, bo Ernest Bejda wciąż pełni swoje obowiązki. Z doniesień TVP Info wynika z kolei, że Ernesta Bejdę zastąpi dotychczasowy dyrektor delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach płk Andrzej Stróżny. Ma on zostać powołany na pełniącego obowiązki szefa CBA na okres trzech miesięcy. 

Zobacz wideo

Kim jest Andrzej Stróżny? Kamiński straci wpływy na rzecz Ziobry?

Andrzej Stróżny zaczął pracę w policji w 1992 r. Służbę zakończył jako starszy aspirant pełniący funkcję zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W 2006 r. przeniósł się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziś pełni rolę szefa delegatury w Katowicach. Czy rzeczywiście zostanie szefem CBA? Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.

- Jeśli te informacje się potwierdzą, będą oznaczać rewolucję. Mariusz Kamiński straciłby wpływ na służbę, którą tworzył, na rzecz środowiska Zbigniewa Ziobro - w rozmowie z TVN 24 powiedział anonimowy funkcjonariusz. 

Więcej o:
Komentarze (41)
Koniec kadencji Ernesta Bejdy w CBA. Ma go zastapić szef katowickiej delegatury ABW
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 14 razy 14

  No cóż. Nastał czas, by Bejda sprawdził się w zarządzie jakiejś spółki skarbu państwa.

 • arreis65

  Oceniono 17 razy 13

  mariusz kamiński minister MSWiA i koordynator służb specjalnych to
  KRYMINALISTA !!!!

 • remo29

  Oceniono 14 razy 12

  A te ukradzione parę baniek to znaleźli, czy wdrożono procedurę "oj tam, oj tam, wina Tuska"?

 • sector23

  Oceniono 12 razy 10

  Jedna wielka Bejda i Klechty Sezamowe.... Pytanie jakie ten osobnik miał kompetencje i kwalifikacje do pełnienia takiej funkcji. Poza całkowita dyspozycyjnością i zależnością, ogromnym pojemnikiem z wazelina, teflonowym przełykiem i niezniszczalna wątrobą.
  Oraz.... dlaczego obecnie musi to być państwowa synekura w spółce skarbu państwa?!
  Skoro to taki "orzeł'", to niech pokaże pazury w warunkach wolnego rynku i konkurencji nie wspieranej fuchami i zleceniami od kolegów i dawnych przełozonych. A mówiąc wprost - weź ty się wreszcie chłopie, do jakiejś uczciwej pracy.

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 10

  Czystki w pislamie.
  Bolszewicy zawsze na końcu dobierają się do swoich.

 • piskizmiski

  Oceniono 9 razy 7

  czy zabierze ze sobą tego spoconego, sapiącego zboczka, który po kilkadziesiąt razy dziennie loguje się do Pegasusa, by przeglądać nielegalnie przejmowane, inwigilacyjne intymne informacje o przełożonych, kolegach, przeciwnikach politycznych, znanych i nieznanych ludziach? Jak on się tam, ten ich kolega nazywa?

 • piskizmiski

  Oceniono 7 razy 7

  teraz "odnajdzie się w biznesie". W PEGASUSie czy spółce zależnej od państwa? jego koledzy z wąsem też już przebierają nóżkami, bo tacy po zatrudnieniu w firmie zawsze ściągają na najatrakcyjniejsze synekurki 20 swoich kolegów, a część obecnych zatrudnionych wylatuje ;) Obu pisuarowym grupom krzyż na drogę!

 • gromek1

  Oceniono 6 razy 6

  Mateusz Morawiecki "nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie"
  czytaj : rozładował mi się srajfon i nie odczytałem jeszcze esa z centrali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX