Pogoda na dziś - czwartek 20 lutego. Dziś spore zachmurzenia i lokalne opady deszczu

Pogoda na dziś - czwartek 20 lutego. Rano deszcz może padać jedynie we wschodnich województwach. Przelotne opady pojawią się też pod wieczór na zachodnich krańcach Polski.

>> Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe? >>

Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na czwartek całkiem spore zachmurzenia. Więcej szans na słońce będą mieć mieszkańcy zachodniej, południowej i centralnej Polski.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 4 do 7 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś dla Lubelszczyzny, gdzie będą maksymalnie 4 stopie. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim i podlaskim. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 7 stopni, czeka mieszkańców Wrocławia i Opola. 6 stopni będzie z kolei w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim i małopolskim.

Pogoda na dziś - czwartek 20 lutego.Pogoda na dziś - czwartek 20 lutego. gazeta.pl

Opady. Na wybrzeżu i w górach spodziewane są silne porywy wiatru

W dzień zachmurzenie duże, jedynie na zachodzie możliwe są większe rozpogodzenia. Po południu więcej szans na słońce także w centralnych i południowych województwach. Nad ranem deszcz i deszcz ze śniegiem może pojawić się w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. W drugiej części dnia więcej opadów na krańcach zachodnich. W nocy na wschodzie przewidywana jest mgła osadzająca szadź oraz ograniczająca widoczność do 300 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu i w górach silniejsze porywy wiatru. W Bieszczadach może wiać do 80 km/h, a w Tatrach i Sudetach do 100 km/h. Dodatkowo w tych miejscach pojawiać się będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: