Wiatr zerwał namiot znad boiska, konstrukcja utknęła na drzewach. Materiał zablokował drogę

Strażacy walczą w Łaskach z nietypowym zdarzeniem: wiatr zerwał namiot znad boiska piłkarskiego, a konstrukcja utknęła na drzewach przy drodze. Zablokowało to trasę Legionowo-Wieliszew, a strażacy, by zdemontować namiot, byli zmuszeni ścinać drzewa fragmentami.

Silny wiatr, przed którym ostrzegał IMiGW, zerwał namiot, jaki rozstawiono nad boiskiem piłkarskim w miejscowości Łajski niedaleko Legionowa. Namiot utknął na drzewach, blokując drogę na trasie Legionowo-Wieliszew. Do zdarzenia doszło po godz. 16.30, a zdjęcia z zablokowanej drogi zamieszczono na stronach powiatowej straży pożarnej w Legionowie.

Lokalny portal gazetapowiatowa.pl donosi, że na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ w momencie zerwania się namiotu nikt nie przejeżdżał drogą, a na boisku nikogo nie było. Namiot, opisywany też jako "sportowa hala pneumatyczna", jednak utknął na dobre na drzewach - jeszcze o godz. 19 informowano, że strażacy byli w trakcie usuwania go.

Płachta, która zakrywała boisko, zbyt mocno wplątała się w gałęzie drzew i by ją zdjąć trzeba stopniowo wycinać kolejne fragmenty drzewa. Jak dotąd nie ma informacji, by strażacy ostatecznie rozwiązali problem z namiotem.

Więcej o: