Śmierć 12-latki na basenie. Biegły: możliwe że włosy wkręciły się w pompę filtrującą w hotelowym basenie

W weekend szpital poinformował o śmierci 12-latki, która uległa wypadkowi na basenie hotelowym w Łomnicy na Dolnym Śląsku. Okoliczności zdarzenia bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. W sprawie wypowiedzieli się także biegli.

Jeden z biegłych, Dariusz Lis, w rozmowie z Radiem Wrocław powiedział, że prawdopodobną przyczyną topienia się dziecka było to, że włosy 12-latki wkręciły się w pompę filtrującą w hotelowym basenie. - Wyjątkowo nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że 12 letnia dziewczynka została uwięziona pod wodą hotelowego basenu - powiedział biegły z zakresu budowy basenów.

Śmierć 12-latki na basenie w Łomnicy: mogła zawinić pompa filtrująca 

Prokurator Piotr Pietrykowicz poinformował dziś, że w sprawie śmierci 12-latki prowadzone jest już śledztwo. Dochodzenie dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka poprzez niezabezpieczenie właściwego działania urządzeń basenowych.

Brane są pod uwagę różne hipotezy. Począwszy od działania osób, które nie dopełniły obowiązków w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie obiektu, skończywszy na nieprawidłowym działaniu infrastruktury basenu. Poprzez przeprowadzenie eksperymentu procesowego weryfikowaliśmy, czy mogło dojść do takiego działania urządzeń, które spowodowało podtopienie dziecka. Z uwagi na wstępny etap postępowania, nie mamy interesu procesowego, aby publicznie ujawniać nasze ustalenia

- powiedział prokurator cytowany przez portal tvn24.pl.

Do wypadku doszło w środę 12 lutego na terenie basenu hotelowego w Łomnicy. Dziewczynkę z basenu wyciągnął ratownik, który rozpoczął jej reanimację. Była ona kontynuowana następnie przez pogotowie ratunkowe. 12-latka trafiła w stanie krytycznym do szpitala w Jeleniej Górze, skąd została przetransportowana do szpitala we Wrocławiu. Nastolatka nie odzyskała już przytomności. W sobotę zmarła.

>> Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie >>

Zobacz wideo
Więcej o: