Pogoda na dziś - środa 19 lutego. Duże rozpogodzenia na wschodzie i południu

Pogoda na dziś - środa 19 lutego. W całej Polsce ponownie należy spodziewać się umiarkowanego i silnego wiatru. W centrum wiać będzie do 55 km/h, na północny do 60 km/h, a na południu do około 65 km/h.

>>  Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko >>

Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują na dziś sporo zachmurzeń w drugiej części dnia. Słoneczny i bezdeszczowy dzień czeka jedynie mieszkańców województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 4 do 7 stopni

Dziś najniższa temperatura, 4 stopnie, zapowiadana jest w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Olsztynie, Poznaniu i Zielonej Górze. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego. W Łodzi, Kielcach i Białymstoku będzie z kolei 6 stopni.

Pogoda na dziś - środa 19 lutego.Pogoda na dziś - środa 19 lutego. gazeta.pl

Opady. W większości kraju zapowiadany jest deszcz

Rano w większości kraju będzie niemal bezchmurne niebo. Więcej chmur przewidywanych jest w drugiej części dnia zwłaszcza na południu i w centrum. Deszcz i deszcz ze śniegiem będzie padał w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim i świętokrzyskim. W górach dodatkowo opady śniegu. Wiatr umiarkowany, miejscami dość porywisty. Najsilniej będzie wiało w Tatrach - do 70 km/h oraz Sudetach - do 110 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: