Zaginięcie Ibrahima. Kto ma prawo do opieki nad dzieckiem? Resort sprawiedliwości chce to wyjaśnić

Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości zasięgnie we wtorek opinii w belgijskim resorcie sprawiedliwości w sprawie sytuacji prawnej 10-letniego Ibrahima. Jak twierdzi belgijska prokuratura, sąd w 2018 r. zdecydował, że ma pozostać w Belgii z ojcem. Matka chłopca utrzymuje natomiast, że decyzją sądu to ona ma prawo do opieki nad chłopcem.
Zobacz wideo

10-letni Ibrahim został uprowadzony w niedzielę około 21. w Gdyni. Porywaczem, jak informowała policja, ma być jego ojciec, obywatel Maroka - Azeddine Oudriss.

Agnieszka Borowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości powiedziała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że resort sprawdzi, jakie działania podjęto w sprawie chłopca.

Będziemy chcieli wyjaśnić, jaka jest sytuacja prawna, jakie kroki podejmowano w ramach tamtych postępowań. Jednocześnie dobrze stało się, że został ogłoszony Child Alert, bo zawsze chodzi o dobro dziecka, które w takiej sytuacji jest nadrzędne. Sytuacja wymaga wyjaśnienia

- powiedziała Agnieszka Borowska.

Prokuratura w Belgii: Ibrahim powinien mieszkać w Belgii, przy ojcu

Według informacji przekazanych przez belgijska prokuraturę, 15 października 2018 r. sąd orzekł o tym, że chłopiec powinien mieszkać w Belgii, przy ojcu. Prokuratura podkreśliła, że "informacja o tym, że ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich przez belgijski sąd, jest nieprawidłowa".

Wcześniej matka dziecka przekazała, że ojciec został pozbawiony władzy rodzicielskiej w lipcu 2018 roku. Po tym kobieta przeprowadziła się z dzieckiem do Polski.

Porwania 10-letniego Ibrahima. Policja uruchomiła "Child alert"

Polska policja po analizie sprawy uruchomiła procedurę "Child alert". Udostępniła wizerunek mężczyzny i prosi, aby wszystkie informacje dotyczące zaginionego lub osoby podejrzewanej o uprowadzenie przekazywać pod numer 995, 112, 997 lub do najbliższej jednostki policji.

Uprowadzony chłopiec ma około 150 centymetrów wzrostu, ciemnobrązowe włosy i brązowe oczy. W momencie porwania był ubrany w pomarańczową kurtkę, białą bluzę z Kaczorem Donaldem, jeansowe spodnie ze ściągaczami i czarne buty z elementami odblaskowymi.

Więcej o:
Komentarze (55)
Zaginięcie 10-letniego Ibrahima. Kto ma prawo do opieki nad dzieckiem? Resort sprawiedliwości chce to wyjaśnić
Zaloguj się
 • milleniusz

  Oceniono 19 razy 17

  Nie, nie stało się dobrze, że uruchomiono “child alert” do sprawy sporu rodzicielskiego. To kompromituje polskie władze, policję i powoduje, że w przyszłości taki alert może nie zadziałać, bo trwonimy jego wiarygodność.

  A Madka Ibka ma swoje pięć minut we wszystkich telewizjach...

 • jo81

  Oceniono 16 razy 16

  Polak porwac dziecko z Norwegi do Polski dobrze, Marokanczyk porwac z Polski do Belgii niedobrze.

 • hipo krater

  Oceniono 15 razy 13

  Co za brak podstawowego profesjonalizmu. Najpierw raban, ogłoszenie w mediach , a dopiero pozniej sprawdzenie , jak to wyglada ze strony prawnej? Tacy wysocy funkcjonariusze , a uwierzyli matce na tzw.krzywy ryj?

 • takaprawda3000

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli minister ZIOBRO i jego alert pomaga mamusi bandytce co porwała własne dziecko z BELGII.

 • ghs blar

  Oceniono 7 razy 5

  Hmm . A gdzie informacja o oświadczeniu prokuratury belgijskiej o prawach ojca do wychowywania dziecka, którego mu nikt nie odebrał?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 4

  Ta akcja zostanie przez cywilizowany świat jako nawskroś rasistowska!
  Tylko tak dalej PiSiarska p(i)siarnio.

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 4

  Ziobro i cała jego ferajna powinni natychmiast podać się do dymisji. Wystarczyłby jeden telefon i można było ustalić stan prawny. Matka jak widać kłamie, zresztą jej buźka i paznokcie od razu dają wiele do myślenia, a Polska ogłasza child alert nie znając podstawowych informacji. Z Marokańczyka robią bandytę, a jak widaćź matka uprowadziła dziecko i to ona powinna stanąć przed sądem, Jednym słowem kompromitacja ministerstwa i Policji w całej rozciągłości.

 • falconigel

  Oceniono 5 razy 3

  czego media z byle gowna robia afere!!! jakby sie nie kumala z muzumanem to problemu by nie bylo!! jej wina!!!!!! ona nie zna zwyczajow muzumanow????? chlopak jest swiety!!!! ona juz nie ma szans na odzyskanie chlopaka!! ibrahim pasuje raczej do maroka a nie polski!!!! tu chodzi zupelnie o cos innego!! to raczej patologia ze strony tej kobiety,wybielaniejej!! druga sprawa, w islamie kobieta jest nikim!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX