Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Sprawą zajmą się prokuratorzy z Krakowa

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zajmie się tragicznym wypadkiem w Bukowinie Tatrzańskiej. Wcześniej sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Zakopanem, która postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej inwestorowi wypożyczalni na stoku.
Zobacz wideo

Krakowska prokuratura okręgowa przejęła nadzór nad postępowaniem w sprawie tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Taką informację przekazał w poniedziałek prokurator Janusz Hnatko.

Postępowanie prowadzone jest w zakresie przyczyn i skutków tego zdarzenia oraz badane są wątki związane z budową, osadzeniem oraz dotychczasowym użytkowaniem obiektu, funkcjonującego jako wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

-  poinformował prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Śledczy badają również działania organów, które zajmują się nadzorem budowlanym, i analizują materiały zgromadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem, która do tej pory prowadziła sprawę. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zakopiańska prokuratura postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej inwestorowi wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie żyją trzy osoby

W wypadku, do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej, zginęły trzy osoby, a jedna została ranna. Ofiary śmiertelne to matka i dwie córki. Cała czwórka została przygnieciona dachem zerwanym z wypożyczalni narciarskiej przez silny wiatr. Konstrukcja była prowizoryczna - naczepa ciężarówki obłożona deskami. Blaszany dach był przytwierdzony do przyczepy kilkucentymetrowymi wkrętami. Wypożyczalnia działała bez zgody starostwa powiatowego.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Sprawą zajmą się prokuratorzy z Krakowa
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 20 razy 18

  Sądząc po estetyce i smogu w Zakopanem, to miasto jest jedną wielką samowolką.

 • nadachu12

  Oceniono 11 razy 7

  Czyli Ziobro bierze sprawy w swoje macki :) tożto Krakowianin, na pewno ma tam swoje układy. No i postępowanie prokuratorskie będzie mogło być kontrolowane bezpośrednio z góry, przez co nabierze pokazowego charakteru, mającego zademonstrować rzekomą sprawność prokuratury :)

 • notremak

  Oceniono 5 razy 5

  Też już wyZEROwani?

 • antares777

  Oceniono 7 razy 3

  I bardzo dobrze, bo prokurator z Zakopanego, który w dniu katastrofy przez pół godziny ślinił się do kamery TVN24, okazał się być wyjątkowym ignorantem. Pozostawienie sprawy prokuraturze zakopiańskiej groziło błędami.

 • panzet

  Oceniono 4 razy 2

  nie rozumiem tu jednego:
  dlaczego ani rodzice ani dorosla corka nie sledzili w tym dniu prognozy pogody????

 • Jan Kot

  Oceniono 8 razy 2

  W Zakopanem i okolicach rządzi mafia góralska. Tam wszystkie instytucje m.i. policja, prokuratura, urzędy, są tej mafii podporządkowane.

 • saammm

  Oceniono 4 razy 2

  ha,ha, przez trzy lata nikt nie załapał, że to samowolka...ale jaja...takie rzeczy tylko w katolandzie, tam gdzie najwięcej wierzących, matecznik PiSu... Dutki, panie, dutki...

 • panzet

  Oceniono 4 razy 0

  nie rozumiem, dlaczego matka i ojciec nie ogladali prognozy pogody wybierajac sie na stok????
  w tym dorosla corka rowniez???

 • pitercab

  Oceniono 4 razy -2

  No to teraz wezmą się za wszystkich tych którym dachy spadły. Spadł dach z samowoli ale dlaczego spadło z budynków które miały zezwolenia między innymi z remizy strażackiej?Ludzie nie ośmieszajcie się - co góral winny ze wichura była. W Polsce jest około 2 mln samowoli - tu się zdarzyła tragedia i po prostu wielki pech ale żeby z właściciela posesji robić mordercę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX