Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Sprawą zajmą się prokuratorzy z Krakowa

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zajmie się tragicznym wypadkiem w Bukowinie Tatrzańskiej. Wcześniej sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Zakopanem, która postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej inwestorowi wypożyczalni na stoku.
Zobacz wideo

Krakowska prokuratura okręgowa przejęła nadzór nad postępowaniem w sprawie tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Taką informację przekazał w poniedziałek prokurator Janusz Hnatko.

Postępowanie prowadzone jest w zakresie przyczyn i skutków tego zdarzenia oraz badane są wątki związane z budową, osadzeniem oraz dotychczasowym użytkowaniem obiektu, funkcjonującego jako wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

-  poinformował prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Śledczy badają również działania organów, które zajmują się nadzorem budowlanym, i analizują materiały zgromadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem, która do tej pory prowadziła sprawę. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zakopiańska prokuratura postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej inwestorowi wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie żyją trzy osoby

W wypadku, do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej, zginęły trzy osoby, a jedna została ranna. Ofiary śmiertelne to matka i dwie córki. Cała czwórka została przygnieciona dachem zerwanym z wypożyczalni narciarskiej przez silny wiatr. Konstrukcja była prowizoryczna - naczepa ciężarówki obłożona deskami. Blaszany dach był przytwierdzony do przyczepy kilkucentymetrowymi wkrętami. Wypożyczalnia działała bez zgody starostwa powiatowego.

Więcej o: