Poznań. Wydano list gończy za Olgierdem Michalskim poszukiwanym ws. śmiertelnego pobicia zapaśnika

Funkcjonariusze z Poznania opublikowali wizerunek 42-latka poszukiwanego w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika Dominika Sikory. Osoby, które mają informacje na temat mężczyzny, proszone są o pilny kontakt z policją. W poniedziałek Wielkopolska Policja wydała list gończy za Olgierdem Michalskim.

Śledczy wydali list gończy za Olgierdem Michalskim, który podejrzewany jest o śmiertelne pobicie 29-letniego zapaśnika KS Sobieski Poznań, do którego doszło w nocy z 25 na 26 stycznia na Starym Rynku w Poznaniu. Według śledczych mężczyzna może ukrywać się poza granicami Polski. Policjanci obawiają się, że uciekł do Szwajcarii, gdzie mieszka jego partnerka.

Policja poszukuje Olgierda Michalskiego - jest podejrzewany o śmiertelne pobicie zapaśnika

"Wniosek o list gończy jest procedowany przed Sądem Rejonowym. Otrzymanie listu gończego umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski" - napisano w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Poszukiwany Olgierd Michalski ma 42 lata i zameldowany jest w Poznaniu, w jedynym z mieszkań przy ulicy Biskupińskiej.

Osoby mające informacje na temat poszukiwanego i miejsca jego aktualnego pobytu, proszone są o pilny kontakt z KMP w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: +48 796 658 459.

Jak podaje "Wyborcza" prokuratura ma już przygotowane zarzuty dla 42-latka, który miał śmiertelnie pobić Dominika Sikorę. Sprawca ma odpowiedzieć za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które doprowadziło do śmierci poszkodowanego. Mężczyźnie grozi kara od pięciu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Warty dwa miliony złotych Bentley został skradziony w Niemczech. Odnalazł się na warszawskim Bemowie

Olgierd Michalski był trenerem personalnym jednej z siłowni w Poznaniu. Wcześniej odbywał kary więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i atak na policjantów.