Ksiądz w czasie kazania wychwalał PiS i mówił o "tęczowej zarazie". Ludzie wychodzili z kościoła

W niedzielę podczas mszy w jednym z kaliskich kościołów ksiądz wychwalał Prawo i Sprawiedliwość. Mówił o "tęczowej zarazie", a jednego z kandydatów na prezydenta nazwał "pedałem". Oburzeni wierni zaczęli wychodzić ze świątyni.

Jak informuje portal Kalisz24, w niedzielę w kościele Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu podczas mszy o godz. 18:00 "kazanie pomyliło się księdzu z wiecem wyborczym".

Nie byłem jedyną osobą, która podczas kazania wstała z ławy i opuściła mury świątyni. (...) Oczywiście nie zabrakło tematu Smoleńska, że Kopacz obiecała przekopać ziemię smoleńską na dwa metry w głąb i tego nie zrobiła a Kidawa-Błońska zapomniała jaki ma program wyborczy. Padło też stwierdzenie, że europosłowie opozycji zdradzają Polskę

- powiedział portalowi jeden z czytelników. Dodał, że taka sytuacja nie powinna nigdy się wydarzyć, chociaż "nie od dziś wiadomo, że Kościół i partia rządząca idą w parze". Inny z czytelników napisał, że myślał, że kościół jest "enklawą bezpieczeństwa". Podkreślił, że sposób wygłaszania kazania przez księdza przekroczył jego "wielorozsądkowe podejście do otwartej indoktrynacji politycznej". Jak zaznaczył, duchowny osądzał ludzi, którzy nie pasują do wizji PiS-u.

Mówił o "tęczowej zarazie"

Ksiądz głoszący kazanie nazwał jednego z kandydatów na prezydenta "pedałem", a także użył słów "tęczowa zaraza". Pytał również "jak oni śmiali gwizdać na naszego prezydenta". Wychwalał Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę, a opozycję zmieszał z błotem. Jak podkreśla czytelnik, pluł przy tym jadem i nienawiścią.

Zobacz wideo Bartoszewski: Jestem zaniepokojony, że na mszach uprawia się politykę. Zobacz wideo:
Więcej o:
Komentarze (593)
Ksiądz w czasie kazania wychwalał PiS i mówił o "tęczowej zarazie". Ludzie wychodzili z kościoła
Zaloguj się
 • new.joiner

  Oceniono 241 razy 233

  Brawo ksiądz! Nic tak nie przyspiesza sekularyzacji społeczeństwa jak żenująco-idiotyczne wystąpienia duchownych. Dziękuję i proszę o więcej!

 • brave48

  Oceniono 159 razy 145

  opuszczjcie kościoły! ... chociaż polski KK chyba nigdy już nie zmądrzeje ...

 • marchwianka.0

  Oceniono 151 razy 141

  W takich sytuacjach trzeba zawiadamiać prokuraturę o obrazie uczuć religijnych. Jeżeli ktoś zamiast z ambony komentować Ewangelię uprawia agitację polityczną to obraża uczucia religijne wiernych.

 • scoti47

  Oceniono 106 razy 98

  PiSowski KK zaraził się wirusem nienawiści kwakwa zamiast jednoczyć katolików to ich dzieli.
  Nie tylko PPolski ale i PKK podlizują się JK i to ma być po chrzeszcijańsku . Grzech podstawowy i dlatego trzymać się z daleka od tych pośredników wiary w czarnych sukienkach.

 • def11

  Oceniono 93 razy 85

  Rozdział kościoła od państwa coraz bliżej, brawo ty :)

 • macpherson

  Oceniono 78 razy 70

  Najlepszy lek: wyjść, nie wracać i się tego nie wstydzić !!!

 • polakadam

  Oceniono 72 razy 68

  Polski kościół już dawno odszedł od chrześcijańskich zasad. Zamiast przesłania pokoju i miłości bliźniego głosi homofobię i nienawiśc.

 • niktwazny126

  Oceniono 68 razy 62

  Kampania wyborcza w toku, zapewne dobra zmiana sypnie groszem w stronę kk, wszak są tubą reklamową równie dobrą jak TVPiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX