Rybnik: Nie żyje 31-letni motoparalotniarz, który spadł na płytę lotniska z 30 metrów

W weekend na lotnisku w Gotartowicach, jednej z dzielnicy Rybnika, doszło do tragedii. Na płytę spadł doświadczony motoparalotniarz. 31-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Jak podaje "Dziennik Zachodni" do tragicznego wypadku doszło w sobotę 15 lutego. Na płytę lotniska w Gotartowicach w Rybniku spadł motoparalotniarz. Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować 31-latka.

31-letni motoparalotniarz spadł z wysokości 30 metrów na płytę lotniska w Rybniku

Do zdarzenia doszło przed południem. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 10.16. Motoparalotniarz, mężczyzna w wieku 31 lat z Rybnika z nieustalonych przyczyn spadł na płytę lotniska - powiedziała rzecznik rybnickiej policji Bogusława Kobeszko.

Według wstępnych ustaleń Komisji ds. badania wypadków policji mężczyzna spadł z wysokości około 30 metrów. Świadkowie mówią, że pomoc przyszła bardzo szybko. - Ludzie z jego otoczenia zaraz powiadomili służby medyczne, udzielili mu pierwszej pomocy. Do 10 minut była policja. Przyleciał helikopter LPR ale niestety nie udało się uratować życia - dodał dyrektor Aeroklubu ROW Rybnik Marcin Nocoń.

31-latek był członkiem Rybnickiego Klubu Paralotniowego, bardzo często latał, miał uprawnienia i wszystkie wymagane świadectwa pilota. Leciał na własnym, nowym i certyfikowanym sprzęcie. - Warunki były wyjątkowo dobre, przeszedł silny wiatr, jesteśmy w takiej luce, wszyscy czekaliśmy na tą przerwę w wietrze, by wzbić się w powietrze. Warunki na pewno nie miały wpływu na to zdarzenie - przyznał prezes RKP Łukasz Szymura.

Zobacz wideo Rybnik. Pościg za pijanym motorowerzystą. Kierowca postanowił uciekać w stronę kompleksu leśnego. Miał dwa promile
Więcej o:
Komentarze (20)
Rybnik: Nie żyje 31-letni motoparalotniarz, który spadł na płytę lotniska z 30 metrów
Zaloguj się
 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 6 razy 2

  "Motoparalotniarz, mężczyzna w wieku 31 lat z Rybnika z nieustalonych przyczyn spadł na płytę lotniska"

  Myślę, że przyczyną była grawitacja.

 • lupo57

  Oceniono 2 razy 0

  Znowu będzie na Putina. No i będą nowe sankcje. No i my je znowu poprzemy. Proponuję kolejną uchwałę sejmową przez aklamację.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  byl doswiadczony!

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz -1

  30 metrów to jest co najmniej 10 pieter . . . . . . .

  Trzeba widzieć samochód, który spada z 30 metrów i na dodatek na płytę lotniska . . .
  Gdyby przeżył to byłby cud

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 5 razy -3

  Raz 30 letni z 31 metrów raz 31 letni z 30 metrów gazwyb jak zwykle dokładny a przesłuchać należy gościa któremu przeszkadza hałas tacy są najgorsi i zdolni do najgorszego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX