Atak nożownika w pociągu. Pasażer bez biletu próbował dźgnąć funkcjonariusza SOK

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście - Piła Główna 29-letni mężczyzna chciał dźgnąć nożem funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Agresor jechał bez biletu. Zabarykadował się w toalecie z dwójką znajomych.

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 lutego w pociągu relacji Świnoujście – Piła Główna. Patrol Służby Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób, które podróżowały bez biletu i prawdopodobnie były pod wpływem alkoholu. Pasażerowie na gapę zabarykadowali się w toalecie.

Zobacz wideo

Atak nożownika w pociągu. Funkcjonariusz SOK miał sporo szczęścia

Kiedy funkcjonariusze SOK wkroczyli do akcji i otworzyli toaletę, okazało się, że wewnątrz znajduje się dwóch mężczyzn i kobieta. Dwoje ludzi wyszło z pomieszczenia, ale jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Nie chciał podporządkować się poleceniom i wygrażał pracownikom SOK, dlatego jeden z funkcjonariuszy podniósł mężczyznę z podłogi. Wówczas 29-latek niespodziewanie rzucił się na niego z nożem.

Młody człowiek wymierzył cios w klatkę piersiową funkcjonariusza SOK. Na szczęście ostrze trafiło w magazynek umieszczony na kamizelce taktycznej, a mundurowy nie został ranny. Agresor został natychmiast rozbrojony i zakuty kajdankami. Jego towarzysze chcieli siłą wymusić na funkcjonariuszach SOK odstąpienie od czynności służbowych, dlatego również zostali zatrzymani. Cała trójka została przekazana w ręce szczecińskiej policji.

Więcej o: