Atak nożownika w pociągu. Pasażer bez biletu próbował dźgnąć funkcjonariusza SOK

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście - Piła Główna 29-letni mężczyzna chciał dźgnąć nożem funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Agresor jechał bez biletu. Zabarykadował się w toalecie z dwójką znajomych.

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 lutego w pociągu relacji Świnoujście – Piła Główna. Patrol Służby Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób, które podróżowały bez biletu i prawdopodobnie były pod wpływem alkoholu. Pasażerowie na gapę zabarykadowali się w toalecie.

Zobacz wideo

Atak nożownika w pociągu. Funkcjonariusz SOK miał sporo szczęścia

Kiedy funkcjonariusze SOK wkroczyli do akcji i otworzyli toaletę, okazało się, że wewnątrz znajduje się dwóch mężczyzn i kobieta. Dwoje ludzi wyszło z pomieszczenia, ale jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Nie chciał podporządkować się poleceniom i wygrażał pracownikom SOK, dlatego jeden z funkcjonariuszy podniósł mężczyznę z podłogi. Wówczas 29-latek niespodziewanie rzucił się na niego z nożem.

Młody człowiek wymierzył cios w klatkę piersiową funkcjonariusza SOK. Na szczęście ostrze trafiło w magazynek umieszczony na kamizelce taktycznej, a mundurowy nie został ranny. Agresor został natychmiast rozbrojony i zakuty kajdankami. Jego towarzysze chcieli siłą wymusić na funkcjonariuszach SOK odstąpienie od czynności służbowych, dlatego również zostali zatrzymani. Cała trójka została przekazana w ręce szczecińskiej policji.

Więcej o:
Komentarze (61)
Atak nożownika w pociągu. Pasażer bez biletu próbował dźgnąć funkcjonariusza SOK
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 38 razy 38

  jakim trzeba być zj.bem żeby rzucic się z nożem na człowieka zupełnie bez przyczyny. I jakim idiotą, żeby za jazdę bez biletów trafić na lata do pudła za próbę morderstwa

 • vader2010

  Oceniono 22 razy 22

  mam nadzieję, że przed przekazaniem policji kilka razy się "wywrócili"...

 • kiwdu53

  Oceniono 21 razy 17

  Nie za jazdę na gapę, ale za skrajną głupotę powinien dostać 10 lat.
  Zamknąć się w toalecie to przerasta Bareję

 • bornintheusa

  Oceniono 26 razy 14

  ta trójka była z młodzieży wszechpolskiej a podróżowali po całej polsce bez biletu bo to przecież ich kraj jest i do nich należy

 • cozano

  Oceniono 12 razy 12

  Poziom alkoholu w krwi musiał być niezły, żeby aż tak kompletnie wyłączyć rozumek. Niemniej jest to ewidentna próba zabójstwa i to funkconariusza na służbie.

 • komentator_2000

  Oceniono 11 razy 11

  Położył się na podłodze w pociągowym kiblu? Tak z własnej woli? Już samo to powinno wzbudzić podejrzenia funkcjonariuszy, że do czynienia mają z wariatem.

 • stamina

  Oceniono 16 razy 10

  Normalnie wstał z kolan i dźgnął.

 • artur0121

  Oceniono 16 razy 10

  Jechał na zjazd Adriana...

 • tegepe

  Oceniono 14 razy 10

  A to Polska właśnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX