Porwanie 10-letniego Ibrahima. Policja: uruchomiliśmy Child Alert, bo ojciec chłopca był agresywny

Policja poszukuje 10-letniego Ibrahima, którego porwał jego biologiczny ojciec, Azeddine Oudriss. Służby podjęły decyzję o uruchomieniu procedury Child Alert, ponieważ Marokańczyk był agresywny wobec swojej byłej partnerki.

- Uruchomienie procedury Child Alert to bardzo duża odpowiedzialność, która spoczywa na osobie podejmującej taką decyzję. Jednak w tym wypadku, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i agresywne zachowanie ojca, to, że uderzył swoją byłą partnerkę, skłoniło nas do uruchomienia procedury - podczas konferencji prasowej powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie 10-letniego Ibrahima. Azeddine Oudriss uderzył jego matkę w głowę

Z relacji matki 10-letniego Ibrahima wynika, że do porwania chłopca doszło około godziny 21 w niedzielę 16 lutego przy ul. Ledóchowskiego Antoniego w Gdyni. Azeddine Oudriss, który jest biologicznym ojcem 10-latka, miał podejść do jego matki, uderzyć ją w głowę, a następnie wciągnąć dziecko siłą do swojego samochodu i odjechać.

Ojciec 10-letniego Ibrahima mieszka na stałe w Belgii. Został tam skazany za handel narkotykami i pozbawiony praw rodzicielskich - pisze Polsat News. Mężczyzna porusza się srebrnym kombi którego tablice rejestracyjne rozpoczynają się od liter WN. Choć policja zarządziła blokadę dróg i powiadomiła straż graniczną, do tej pory nie udało się go zatrzymać. Wszystkie jednostki policji w kraju wiedzą o porwaniu chłopca.

Porwanie 10-letniego Ibrahima. Policja dziękuje i apeluje o pomoc

- Mogę podziękować społeczeństwu za odzew, bo otrzymujemy mnóstwo informacji od chwili uruchomienia procedury Child Alert, wszystkie na bieżąco weryfikujemy (...) Zwracamy się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego Ibrahima - powiedział Mariusz Ciarka

Rzecznik Komendanta Głównego Policji podkreślił, że podany w pierwszym komunikacie opis ubioru chłopca może być już nieaktualny, dlatego warto skupić się na cechach fizycznych chłopca. 10-letni Ibrahim ma 150 cm wzrostu, brązowe oczy i ciemnobrązowe włosy.

Zaginął 10-letni IbrahimZaginął 10-letni Ibrahim Child Alerts

Więcej o: