Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 23 lutego zrobimy zakupy?

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niektóre niedziele obowiązuje od marca 2018 roku. Od 2020 roku zakaz handlu jest jeszcze bardziej restrykcyjny.
Zobacz wideo

Wprowadzony zakaz handlu dotyczy przede wszystkim dużych sklepów i centrów handlowych. Od 2020 roku niedziele handlowe będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2020. Czy 23 lutego wypada niedziela handlowa?

W niedzielę 23 lutego zamknięte będą duże sklepy oraz centra handlowe. Zakupy będzie można robić w placówkach, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Dotyczy to aptek, stacji benzynowych, sklepów pełniących funkcję placówki pocztowej lub prowadzonych przez właścicieli i ich rodzinę. Terminy kolejnych niedziel handlowych w 2020 roku wypadają: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" opublikowano sondaż, zgodnie z którym rośnie odsetek Polaków, którzy nie są zadowoleni z wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Obecnie 64 procent osób z dużych miast (powyżej 500 tys. mieszkańców) negatywnie ocenia zaostrzenie zakazu handlu, które obowiązuje od stycznia 2020 roku. Jest to wzrost o blisko 7 punktów procentowych od 2018 roku. Ogół niezadowolonych z zakazu Polaków wynosi obecnie 47,7 procent osób (w 2018 roku było to 41 procent).

Więcej o:
Komentarze (42)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 23 lutego zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 5 razy 3

  Nie śmiejcie się. To jak dobrze te wpisy się klikają i jak wcześnie są zamieszczane na głównej to nie wina gazety. To wina ciemnoty Polaków, którzy w to klikają w milionach. Tej samej ciemnoty, dzięki której rządzi PiS i która zagłosuje na Dudę w maju.

 • istavan

  Oceniono 4 razy 2

  Wchodzę tu tylko po to żeby poczytać komentarze wyśmiewające to "dziennikarstwo".

 • maklik

  Oceniono 6 razy 2

  I tak będziecie pytać co tydzień ???? Wiadomo, ze niedziel hadlowych w tym roku jest tylko kilka, wiec darujcie sobie te wypociny.

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj również: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem...

  Adam Jezierski

 • mat.31

  Oceniono 3 razy 1

  Redaktorkowi płacą od sztuki za te głupawe artykuliki o wolnych niedzielach? Będziecie tak teraz pisać co tydzień, jeśli tylko 7 niedziel w roku jest wolnych?

 • jakuz3

  Oceniono 2 razy 0

  Pracownik zgadza się na pracę w soboty i niedziele aby więcej zarobić A nie zadowolić pracodawcę.

 • jakuz3

  Oceniono 2 razy 0

  A to niby z jakiego powodu 23.02.2020. sklepy miałyby być zamknięte? Czy ktoś ma problem z wolnością gospodarczą? Czy jest to zgodne z kodeksem pracy? Czy w tym kraju istnieje jeszcze inspekcja pracy? Kiedyś do niej telefonowalem I przyjęli zgłoszenie, ale chyba nic nie zrobili. Tak samo jak CBA nie zareagowali na zgłoszenie, ze korzystanie z platformy P1 wymusza w niektórych wypadkach dla osób ubezpieczonych 100% odpłatność za leki. A podobno ściągają "mafie lekowe".

 • baxter21

  Oceniono 6 razy 0

  NPK już od czwartkowego ranka wstawia wypociny ??? „Dziennikarzyno” - daj spokój chociaż w tłusty czwartek !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX