Wielkopolska. Mężczyzna przyszedł do kościoła z atrapą broni. Obezwładnili go parafianie

Policja w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie od wiernych, którzy zauważyli w kościele mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń.
Zobacz wideo

Jak podaje portal ostrow.naszemiasto.pl do zdarzenia doszło w niedzielę 16 lutego na wieczornej mszy świętej w kościele przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Jeden z parafian podczas nabożeństwa zauważył przy ołtarzu mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń.

Ostrów Wielkopolski - przyszedł na mszę z atrapą broni. Nie umie wytłumaczyć dlaczego

Wierni na ten widok zaczęli uciekać. Część z parafian jednak postanowiła obezwładnić mężczyznę. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce przejęli zatrzymanego. Okazało się, że miał on przy sobie jedynie atrapę broni.

Mężczyzna został zbadany alkomatem. Badanie wykazało, że ma on około dwa promile alkoholu w organizmie. Podejrzany został zabrany na izbę wytrzeźwień. Jak informuje RMF FM zatrzymany nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego przyszedł do kościoła z plastikową atrapą broni.

Więcej o:
Komentarze (44)
Wielkopolska. Mężczyzna przyszedł do kościoła z atrapą broni. Obezwładnili go parafianie
Zaloguj się
 • nador

  Oceniono 8 razy 6

  Bez sensu. Z atrapą to się napada na bank, na wielebnego potrzebny oryginał ;)

 • loneman

  Oceniono 8 razy 4

  Dziwne co z nich za "wierzacy" - przeciez gdyby byla prawdziwa i uzyl jej to ekspresowo wyslalby ich do "lepszego swiata" 🤡😏

 • pan.szklanka

  Oceniono 7 razy 3

  Brak uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej to grzech ciężki, a ewentualny zgon, gdy nie jest się w stanie łaski uświęcającej (a nie znamy dnia, ani godziny) skutkuje wiecznością w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach zwanych piekłem. Trudno ryzykować, nawet gdy ma się dwa promile.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 4 razy 2

  To tylko ustawka pis-owców by siać niepokój.

 • C ZA

  Oceniono 4 razy 2

  Bo to obrońca wiary był.

 • oporspoko

  Oceniono 9 razy 1

  Jakie przepisy prawa mówią, że nie można mieć w dowolnym miejscu publicznym plastikowej zabawki w kształcie pistoletu? Wobec tego człowieka przekroczono granice prawa.

 • C ZA

  Oceniono 5 razy 1

  Ile promili mieli ci, którzy go zatrzymali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX