Pogoda. Ostrzeżenie IMGW: "Będzie nadal wietrznie". Silny wiatr wywołany jest huraganem Dennis

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw przed silnym wiatrem. Sytuacja taka potrwa co najmniej do wtorku.
Zobacz wideo

"Będzie nadal wietrznie, ale porywy nie powinny przekraczać 60 km/h. Jedynie na północy do 65-70 kilometrów na godzinę" - mówi Jakub Gawron z IMGW. W województwie pomorskim, zachodniopomorskim i podkarpackim obowiązują dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. W tych regionach porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem obowiązują do wtorku

Jeszcze mocniej powieje w powiatach strzyżowskim, krośnieńskim, brzozowskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim oraz w Krośnie na Podkarpaciu. W tych regionach średnia prędkość wiatru przewidywana jest na 55 kilometrów na godzinę. W wyższych partiach gór porywy mogą sięgać 90 kilometrów na godzinę.

Silne porywy wiatru pojawią się w Polsce także we wtorek. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim i dolnośląskim wystawiono ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW. W tych regionach porywy wiatru mogą dochodzić miejscami do około 80 kilometrów na godzinę.

Silny wiatr wywołany jest huraganem Dennis, który w nocy z niedzieli na poniedziałek dotarł nad Polskę. Siła wiatru jest niższa niż podczas poprzedniego huraganu Ciara, jednak żywioł nadal będzie dawał się we znaki w całej Polsce. Niż znad północnego Atlantyku przyniesie także ocieplenie: na Dolnym Śląsku i w Małopolsce będzie dziś maksymalnie 13 stopni.

Więcej o: