Ojciec chorej dziewczynki nagrał "podziękowania" dla Sejmu. Łzy wzruszenia ociera środkowym palcem

Ojciec chorej dziewczynki zamieścił na portalu społecznościowym nagranie, w którym "dziękuje" Sejmowi za przekazanie dwóch miliardów "dla telewizji". Jest tak "wzruszony", że łzy musi ocierać środkowym palcem. - I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo tak przynajmniej jest tu spokój - mówi mężczyzna.

Rafał Smykowski, ojciec chorej Moniki, zamieścił na Facebooku nagranie, w którym odniósł się do czwartkowego głosowania w Sejmie ws. dwóch miliardów złotych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Wówczas Joanna Lichocka pokazała w stronę sali środkowy palec. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyła potem, że tylko "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo była zdenerwowana". Stwierdziła również, że nagrania są zmanipulowane.

"I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo tak przynajmniej jest tu spokój"

Też chciałem nagrać swoje podziękowanie dla Sejmu w sprawie tych pieniędzy dla telewizji. I jestem tym wzruszony za to, co się stało. Jestem z Monisią w szpitalu, ona jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy

- mówi ze łzami w oczach Rafał Smykowski, pocierając pod okiem środkowym palcem. Dodał, że córce w ciągu doby przysługuje 30 min ćwiczeń fizjoterapeutycznych, czyli 23,5 godziny na dobę leży.

I to jest właśnie wzruszające, bo ona leży i odpoczywa. Jej mięśnie i stawy mogą odpocząć. I w płucach może spokojnie się coś zebrać. Nie ma pośpiechu. I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo tak przynajmniej jest tu spokój

- podkreśla ojciec dziewczynki, cały czas pokazując środkowy palec. Jak zaznaczył, ma nadzieję, że Jacek Kurski i Danuta Holecka nakręcą taki film, że "jak Moni go obejrzy, to od razu wstanie z łóżka". Dodał, że chyba jednak dziewczynka go nie obejrzy, bo w szpitalu jest tylko "odpadająca farba i pleśń", a nie ma telewizora.

Jest tylko taki mebel, który Owsiak złośliwie tutaj przyniósł. Ja na nim śpię i nie można postawić telewizora. Przykro mi. Tak to bym mógł sobie spać na parapecie, a tutaj włączyłbym Moni ten film

- kończy nagranie Rafał Smykowski.

Czytaj więcej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (949)
Ojciec chorej dziewczynki nagrał "podziękowania" dla Sejmu. Łzy wzruszenia ociera środkowym palcem
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 256 razy 236

  brawo! ten "gest" będzie prześladował "dobrą zmianę" już na zawsze :)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 206 razy 178

  Co się jeszcze musi stać by Polacy zdelegalizowali komuchów z PiS!
  Nim komuchy z PiS zdelegalizują wszystkich Polaków :-)

 • miecztemidy

  Oceniono 181 razy 165

  Przepraszam to Dziecko za to,że moje pioeniądze z podatków idą na taką kur - vizję ,a nie na zdrowie i życie .
  Nigdy nie wybaczajmy tej pisowskiej ścierce jej pogardy dla chorych i niepełnosprawnych.

 • minio30

  Oceniono 138 razy 130

  Bardzo Panu współczuję. Przykro mi, że żyjemy w takich czasach a Pan i Pana Córka odczuwacie to na własnej skórze. Dziękuję za Pana głos w tej sprawie....moja mama doświadczyła biedy onkologicznej będąc w szpitalu....

 • matka_corka

  Oceniono 134 razy 116

  Płakać się chce...przepraszam Pana i Monisię, i wszystkich rodziców chorych dzieci, i te dzieci, że moje podatki idą na zakłamaną ideologię pisowskiej retoryki, a nie na pomoc najbardziej potrzebującym. Trzymam kciuki za Pana i córkę, jest Pan dzielnym tatą.

 • miecztemidy

  Oceniono 120 razy 112

  Lichocka w tej haniebnej pozie ta dziewczynka pod respiratorem w zestawieniu powinna przebijać się w przekazie do społeczeństwa przez wiele miesięcy.

 • facet1

  Oceniono 107 razy 101

  Oglądałem dziś tzw. Wiadomości. Takiego steku kłamst, skurw...a nie widziałem. Dowiedziałem się , że duduś zgłosił inicjatywę przekazania kasy na onkologię. Dobre panisko . Łżą bez mrugnięcia.
  Ludzie, opamiętajcie się!!!!
  Nasze dzieciaki będą płacić za to co robią ? nieroby z wyboru suwerena.

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 101 razy 85

  Na spotkaniach z Adrianem ludzie powinni drapać się pod oczami. Ja myślę, że zaraz ruszy lawina. To przykre co przeżywa ten pan, ale rządowi na takich ludziach nie zależy. Im zależy na korycie przy którym są. Dlatego dali 2 mld zł na propagandę. Niestety, ale to szambo trafia do ciemnego luda i oni o tym wiedzą. Mam nadzieję, że następny rząd rozliczy tą pisowską mafię i zdelegalizuje tą mafijną organizację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX