Łęczyca. Szkoła nie zakazuje już noszenia ubrań "propagujących mniejszości seksualne". Zmiana statutu

Ze statutu Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy (woj. łódzkie) wykreślono zapis, w którym zakazywano noszenia "ubrań propagujących mniejszości seksualne". Stało się to po protestach uczniów i organizacji pozarządowych, które nagłośniły sprawę pod koniec stycznia.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jadwigi w Łęczycy zmieniła treść statutu, o którym zrobiło się głośno pod koniec stycznia. Jak opisywaliśmy, zgodnie z dokumentem, ubrania i ozdoby noszone przez uczniów nie mogły "propagować treści zabronionych prawem, faszystowskich, nazistowskich, promujących nałogi, mniejszości seksualne, obrażających godność człowieka". Alina Czyżewska z organizacji Sieć Obywatelska - Watchdog Polska wskazywała: "Bo co? Od kiedy mniejszości seksualne są zakazane w RP? Propagować nie wolno rzeczy zakazanych. Mniejszości nie są zakazane" 

Ze statutu szkoły w Łęczycy zniknął kontrowersyjny zapis

Po nagłośnieniu sprawy dyrektor szkoły Andrzej Saganiak zapewniał, że przepisy są stare i pochodzą jeszcze z czasów poprzedniej dyrekcji, a on nie zauważył, że taki zapis istnieje. Dodał, że "z tego co wie", to w szkole nikt nie jest dyskryminowany. Obiecał także usunięcie zapisu.

"Dyrektor zareagował szybko. Gratuluję" - napisała Czyżewska, informując w czwartek 13 lutego o zmianie szkolnego statutu. Zamieściła też zdjęcie uaktualnionego przez dyrekcję szkoły dokumentu. Wynika z niego, że uczniowie wciąż nie mogą nosić ubrań propagujących "treści zabronionych prawem, faszystowskich, nazistowskich, komunistycznych, promujących nałogi i obrażających godność człowieka".

>>>I Płocki Marsz Równości. "Obnośmy się miłością"

Więcej o:
Komentarze (107)
Łęczyca. Szkoła nie zakazuje już noszenia ubrań "propagujących mniejszości seksualne". Zmiana statutu
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 26 razy 12

  zakaz solidarności z piętnowanymi mógł wymyślić tylko ktoś głęboko wierzący w pambuka

 • saammm

  Oceniono 12 razy 8

  Pełzająca nietolerancja...

 • justas32

  Oceniono 24 razy 8

  Drogie dzieci - jak ktoś was będzie zmuszał do ubierania się w to czego chcecie - to poproście go żeby najpierw przedstawił dowód na istnienie boga. Skoro takiego dowodu nie ma - to niechęć do waszych ubrań jest wyłącznie widzimisię jakiegoś starszego pana ...

 • mw29

  Oceniono 5 razy 3

  To jest dowód na to jakie spustoszenie w mózgu powoduje religia

 • skromne-zero

  Oceniono 1 raz 1

  Homoseksualiści chodzą w majtkach. Aby nie propagować zwyczajów homoseksualistów, w Łęczycy nie powinni zakładać majtek.

 • toskar

  Oceniono 23 razy 1

  W szkołach powinny obowiązywać MUNDURKI. Tak kiedyś było i komu to przeszkadzało?

 • euro67

  Oceniono 8 razy -2

  To jakas paranoja! Szkola jest i ma byc tylko i wylacznie miejscem nauki a nie propagandy LGBT.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX