Śląsk. 20-latek uciekał przed policją z prędkością 200 km/h. Rozbił auto na barierach

Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę, który uciekał przed radiowozem, jadąc 200 km/h. Mężczyzna poddał się kontroli dopiero, gdy rozbił samochód na barierach energochłonnych.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę 8 lutego. Przed godziną 21 na gliwickim odcinku „średnicówki” policyjne BMW grupy Speed zarejestrowało samochód osobowy, który pędził z prędkością 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Funkcjonariusze nadali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął zwalniać, ale po chwili zmienił pas ruchu i zaczął uciekać w stronę Zabrza.

Śląskie. 20-latek wpadł w poślizg. Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

Tego wieczora jezdnia była śliska, a kierowca okazał się osobą niedoświadczoną. Pędząc z prędkością przekraczającą 200 km/h, wpadł w poślizg i na wysokości Ronda Sybiraków uderzył w bariery energochłonne. Po tej kolizji zrezygnował z dalszej ucieczki przed policjantami.

Okazało się, że uciekinierem był 20-letni mieszkaniec Katowic. W 2019 roku policja zatrzymała mu prawo jazdy i to prawdopodobnie dlatego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Za samą ucieczkę przed radiowozem może zostać skazany na pięć lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Śląsk. 20-late uciekał przed policją z prędkością 200 km/h. Rozbił auto na barierach
Zaloguj się
 • fafik.laciaty

  Oceniono 34 razy 24

  I tu pojawia się pytanie - pójdzie siedzieć, czy sąd okaże się miłosierny?
  Jeden, drugi by poszli na 5 lat, to reszta by się zastanowiła. Nic tak nie temperuje bandytów, jak informacja, że kolega przez następne kilka lat będzie niedostępny.

 • threemen

  Oceniono 29 razy 21

  Niestety obawiam się, że to jego nie ostatni wyczyn i jeszcze przez niego zginą ludzie.

 • shunpike

  Oceniono 31 razy 21

  Cholera, szkoda tych barierek. Ktoś może ich rzeczywiście potrzebować.

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 20

  Silnie wstał z kolan.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 28 razy 16

  - zginął?
  - nie...;-(
  - szkoda, następnym razem może zrobić krzywdę komuś z nas.

 • race444

  Oceniono 21 razy 15

  5000 PLN kary, konfiskata auta, prawko odebrane na min. 2,5 roku i na 6 miechow do paki………. wtedy kazdy Cubicavirus zastanowilby sie 2x czy warto

 • baby1

  Oceniono 13 razy 13

  Dwudziestolatek, który wcześniej zdążył stracić prawo jazdy, jeździ sobie BMW jak gdyby nigdy nic się wcześniej nie przydarzyło. Może i jest dorosły, ale chciałbym wiedzieć kim są jego rodzice, bo przecież ktoś mu dał ten samochód.

 • aria.pura

  Oceniono 13 razy 11

  - Prawo jazdy proszę.
  - Najpierw mi je oddajcie.

 • niezalany

  Oceniono 13 razy 11

  palant...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX