Rumia. Samotny kangur skakał ulicami miasta. "Do domu" wrócił radiowozem

W czwartek policjanci i strażnicy miejscy otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców Rumi, którzy informowali o kangurze Bennetta nazywanym także walabią, błąkającym się po ulicach miasta. Na widok funkcjonariuszy zwierzę uciekło na ogródki działkowe, gdzie zostało złapane.
Zobacz wideo

Jak podaje tvn24.pl do nietypowej interwencji służb doszło w czwartek 13 lutego. Przed godziną ósmą rano policjanci i strażnicy miejscy zaczęli odbierać telefony od mieszkańców Rumi w województwie pomorskim, których zaskoczył widok skaczącego po ulicach miasta kangura.

Po ulicach Rumi skakał kangur - najprawdopodobniej uciekł z jednego z parków rozrywki

Zwierzę zostało zauważone przez patrol w okolicach ulicy Wyspiańskiego. Na miejsce wysłane zostali dodatkowi funkcjonariusze. - Patrol, który był niedaleko, dojechał na miejsce i zauważył stojącego na parkingu kangura. Gdy strażnicy wysiedli z radiowozu, zwierzę, nie spiesząc się, przeskoczyło na teren pobliskich ogródków działkowych - mówił komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski.

 

Policjantom szybko udało się ustalić właściciela zwierzęcia, który został wezwany na miejsce. Mężczyzna wraz ze służbami zagonił zwierzę w ślepy zaułek, gdzie w końcu udało się złapać kangura. Właściciel jednak nie był przygotowany na jego transport.

Strażacy Miejscy zaproponowali więc przewóz radiowozem. Zwierzę jechało w specjalnej klatce dostarczonej przez właściciela i umieszczonej z tyłu samochodu. Kangur został odstawiony do jednego z parków rozrywki, z którego najprawdopodobniej uciekł.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, która miała miejsce w Rumi. W lipcu 2018 roku po ulicach tego miasta również błąkał się kangur.

Więcej o:
Komentarze (67)
Rumia. Samotny kangur skakał ulicami miasta. "Do domu" wrócił radiowozem
Zaloguj się
 • chateau.respawned

  Oceniono 20 razy 16

  Kangur w parku rozrywki?
  Niech się tłuszcza sama rozrywa, proszę nie mieszać w to zwierząt. Chyba jest coś do zmiany w prawie lub w jego egzekwowaniu.

 • j-ugo

  Oceniono 13 razy 13

  W oliwskim ZOO żyje spore stadko kangurów Benetta. Nie wiedziałem, że można hodować je w parku rozrywki. Ten kangurek powinien trafić do Oliwy, a nie do właściciela, który nie potrafi zapewnić mu właściwych warunków do życia.

 • anna4455

  Oceniono 13 razy 13

  Park rozrywki dla kangurów ? czyżby ?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 29 razy 13

  Słuchaj właścicielu- proszę oddać zwierzę do rezerwatu. Nie życzę sobie, aby bogu ducha winne żywe stworzenie było przez ciebie wykorzystane dla rozrywki. Ono nie zadecydowało o swoim losie. Ale mam nadzieje ze kiedyś ktoś/coś zadecyduje o twoim i ci się mocno pogorszy. NIE WYKORZYSTYWANIU ZWIERZĄT W CELACH ROZRYWKOWYCH !!!

 • j-ugo

  Oceniono 12 razy 10

  Proszę redakcję: podaj namiary na ten park rozrywki. Żebym wiedział, gdzie nigdy nie powinienem iść !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX