Rumia. Samotny kangur skakał ulicami miasta. "Do domu" wrócił radiowozem

W czwartek policjanci i strażnicy miejscy otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców Rumi, którzy informowali o kangurze Bennetta nazywanym także walabią, błąkającym się po ulicach miasta. Na widok funkcjonariuszy zwierzę uciekło na ogródki działkowe, gdzie zostało złapane.

Jak podaje tvn24.pl do nietypowej interwencji służb doszło w czwartek 13 lutego. Przed godziną ósmą rano policjanci i strażnicy miejscy zaczęli odbierać telefony od mieszkańców Rumi w województwie pomorskim, których zaskoczył widok skaczącego po ulicach miasta kangura.

Po ulicach Rumi skakał kangur - najprawdopodobniej uciekł z jednego z parków rozrywki

Zwierzę zostało zauważone przez patrol w okolicach ulicy Wyspiańskiego. Na miejsce wysłane zostali dodatkowi funkcjonariusze. - Patrol, który był niedaleko, dojechał na miejsce i zauważył stojącego na parkingu kangura. Gdy strażnicy wysiedli z radiowozu, zwierzę, nie spiesząc się, przeskoczyło na teren pobliskich ogródków działkowych - mówił komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski.

 

Policjantom szybko udało się ustalić właściciela zwierzęcia, który został wezwany na miejsce. Mężczyzna wraz ze służbami zagonił zwierzę w ślepy zaułek, gdzie w końcu udało się złapać kangura. Właściciel jednak nie był przygotowany na jego transport.

Strażacy Miejscy zaproponowali więc przewóz radiowozem. Zwierzę jechało w specjalnej klatce dostarczonej przez właściciela i umieszczonej z tyłu samochodu. Kangur został odstawiony do jednego z parków rozrywki, z którego najprawdopodobniej uciekł.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, która miała miejsce w Rumi. W lipcu 2018 roku po ulicach tego miasta również błąkał się kangur.

Więcej o:
Komentarze (67)
Rumia. Samotny kangur skakał ulicami miasta. "Do domu" wrócił radiowozem
Zaloguj się
 • chateau.respawned

  Oceniono 20 razy 16

  Kangur w parku rozrywki?
  Niech się tłuszcza sama rozrywa, proszę nie mieszać w to zwierząt. Chyba jest coś do zmiany w prawie lub w jego egzekwowaniu.

 • j-ugo

  Oceniono 13 razy 13

  W oliwskim ZOO żyje spore stadko kangurów Benetta. Nie wiedziałem, że można hodować je w parku rozrywki. Ten kangurek powinien trafić do Oliwy, a nie do właściciela, który nie potrafi zapewnić mu właściwych warunków do życia.

 • anna4455

  Oceniono 13 razy 13

  Park rozrywki dla kangurów ? czyżby ?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 29 razy 13

  Słuchaj właścicielu- proszę oddać zwierzę do rezerwatu. Nie życzę sobie, aby bogu ducha winne żywe stworzenie było przez ciebie wykorzystane dla rozrywki. Ono nie zadecydowało o swoim losie. Ale mam nadzieje ze kiedyś ktoś/coś zadecyduje o twoim i ci się mocno pogorszy. NIE WYKORZYSTYWANIU ZWIERZĄT W CELACH ROZRYWKOWYCH !!!

 • j-ugo

  Oceniono 12 razy 10

  Proszę redakcję: podaj namiary na ten park rozrywki. Żebym wiedział, gdzie nigdy nie powinienem iść !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX