Naga para w łóżku na terenie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. "To nie jest blokada"

Para aktywistów w piątek nad ranem w ramach akcji "Miłość i mierzeja bez przerwy" położyła się nago do łóżka postawionego na terenie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. - To nie jest blokada, to nie jest protest, to pokojowy sposób na zwrócenie uwagi na to, co się dzieje - mówił uczestnik happeningu.

Aktywiści oddolnego ruchu "Obóz dla Mierzei Wiślanej" w piątek o godz. 5.30 w ramach akcji "Miłość i mierzeja bez przerwy" postawili łóżko na terenie planowanego przekopu. W łóżku od rana leżała naga para, przeciwna przekopowi.

"Na Mierzei Wiślanej rząd i ministerstwo siłą narzucają swoje plany. Wbrew woli mieszkańców, wbrew zaleceniom Komisji Europejskiej i bez decyzji środowiskowej niszczą unikatowy obszar Natura 2000 i marnotrawią ogromne pieniądze" - czytamy na fanpage'u "Obozu dla Mierzei Wiślanej".

- To nie jest blokada, to nie jest protest, to pokojowy sposób na zwrócenie uwagi na to, co się dzieje - mówił uczestnik akcji w transmisji na Facebooku. Na miejscu pojawiła się ochrona, a także policja, która spisywała uczestników happeningu.

Wydarzenie nawiązuje do słynnej akcji Johna Lennona i Yoko Ono, którzy w 1969 r. spędzili w łóżku siedem dni na rzecz pokoju. Uczestnicy zapewnili jednak, że nie zamierzają leżeć dłużej niż kilka godzin. Akcja zakończyła się ok. godz. 9.

Przekop Mierzei Wiślanej

Według Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, budowa nowej drogi wodnej ma poprawić dostęp do portu w Elblągu i zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

>>> Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec. Cimoszewicz komentuje

Zobacz wideo

W tej sprawie wątpliwości ma Komisja Europejska, która prowadzi postępowanie o naruszenie unijnego prawa od 2016 roku w związku ze specustawą o budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Chodzi o niezgodność specustawy z unijną dyrektywą środowiskową, gwarantującą dostęp społeczeństwa do procedury odwoławczej w sądach.

Prace przy budowie nowego kanału żeglugowego mają zakończyć się w 2022 roku.

Więcej o:
Komentarze (203)
Naga para w łóżku na terenie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. "To nie jest blokada"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 45 razy 33

  Jeżeli przekop Mierzei Wiślanej wspomaga prokreację, to należy go zrobić wzdłuż.
  Taką mam koncepcję.

 • koment22

  Oceniono 47 razy 31

  Popatrzcie co mężczyzna nie wymyśli żeby z kobietą pójść do łóżka :)

 • uthark

  Oceniono 58 razy 28

  I co da ten przekop? W zasadzie nic. Będą nim mogły przepływać jedynie małe statki. Niedaleko są porty w Gdańsku i Gdyni. Znaczenie portu w Elblągu będzie przy nich żadne nawet z przekopem. To będą pieniądze wyrzucone w błoto.

 • bartosz.no

  Oceniono 23 razy 17

  Ach te oddolne ruchy.

 • kondziu70

  Oceniono 46 razy 14

  Po co protestować??? Tam NIGDY nikt łopaty nawet nie wbije... cały ten przekop to tylko wycinka lasu i upchniecie w spółkach kilku kolesi wraz z rodzinami...nic więcej...tylko zagranie pod ciemnego luda i wyciągnięcie jak najwięcej kasy...w końcu dojna zmiana

 • 0ldbear

  Oceniono 22 razy 14

  to akcja dezinformacyjna - teraz nie wiadomo będzie kto kogo wydymał

 • krioprezerwacja

  Oceniono 40 razy 10

  Popieram protest. Super pomysł.

 • 14ar14

  Oceniono 18 razy 8

  Lubią kopulować w miejscu publicznym, ok.
  Ale po co dorabiać do tego ideologię?

 • veronicahighlander

  Oceniono 18 razy 8

  A gdyby położyli się do spania w bieliźnie to protest byłby mniej czy bardziej skuteczny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX