Prognoza pogody na tydzień [17-23 lutego]. Słoneczny początek tygodnia, ale we wtorek i środę pogoda się pogorszy

Prognoza pogody na tydzień 17-23 lutego. Synoptycy prognozują, że początek tygodnia będzie słoneczny, ale we wtorek i środę pogoda się pogorszy. W czwartek znów się rozpogodzi - zza chmur wyjrzy słońce, a opady deszczu i śniegu będą występować tylko lokalnie.

Synoptycy nie prognozują ataku zimy. Temperatura w kolejnym tygodniu będzie spadać poniżej zera tylko nocą. 

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Zobacz wideo

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Tydzień zacznie się słonecznie, potem ochłodzenie

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że poniedziałek 17 lutego będzie równie ciepły, jak poprzedzający go weekend. Najzimniej będzie w Suwałkach i Koszalinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 8 stopni, z kolei najcieplej w Krakowie i Katowicach, gdzie będzie nawet 13 stopni. Synoptycy prognozują także przelotne opady deszczu na zachodzie i północy kraju. W pozostałej części Polski odnotujemy liczne przejaśnienia. Wiał będzie umiarkowany lub słaby wiatr. 

We wtorek nastąpi ochłodzenie. Temperatura w Polsce będzie wahać się od 4 stopni w Zakopanem do 9 stopni we Wrocławiu i Opolu. W dalszym ciągu będziemy obserwować liczne przejaśnienia, ale w przeważającej części kraju, z wyjątkiem pasa w centralnej części Polski, może trochę popadać. W środę warunki pogodowe będą podobne. Termometry wskażą od 2 stopni w Zakopanem do 7 stopni we Wrocławiu, Opolu i w Szczecinie, a w całym kraju odnotujemy przelotne opady deszczu. W górach może spaść śnieg.

Pogoda na czwartek i piątek. Będzie dużo słońca

W czwartek znowu się rozpogodzi. W przeważającej części kraju nie będzie padać, jednak w okolicach Szczecina i Olsztyna może pokropić, a na Podlasiu mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Tego dnia temperatura w Polsce będzie wahać się od 4 stopni w Białymstoku do 7 stopni we Wrocławiu. W piątek warunki pogodowe będą podobne. Synoptycy prognozują, że w Szczecinie może padać deszcz, a w Olsztynie wystąpią opady śniegu. Dla pozostałej części kraju przewiduje się małe zachmurzenie i liczne przejaśnienia. Tego dnia najzimniej będzie w Zielonej Górze, gdzie odnotujemy maksymalnie 2 stopnie , a najcieplej w Łodzi, gdzie temperatura wzrośnie do 9 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend. Na północy opady, na południu słonecznie

Pod koniec tygodnia Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na północy kraju będzie padał deszcz, a czasami deszcz ze śniegiem, z kolei na południu będziemy obserwować liczne przejaśnienia. Temperatura w Polsce będzie jednak dość wyrównana. W sobotę termometry wskażą od 5 stopni w Lublinie do 9 we Wrocławiu i Szczecinie, a w niedzielę - od 6 w Białymstoku do 11 we Wrocławiu. 

Więcej o: