Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [16 lutego]

Czy 16 lutego to niedziela handlowa? Które sklepy będą dzisiaj czynne? Podpowiadamy, gdzie można zrobić dziś zakupy i kiedy wypadnie kolejna niedziela bez zakazu handlu.

16 lutego nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś nieczynne. Gdzie można zrobić zakupy w dzień taki jak ten? Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta wynika, że w niedziele niehandlowe mogą być czynne m.in. apteki, piekarnie, sklepy na dworcach, placówki pocztowe, stacje benzynowe oraz osiedlowe sklepiki, w których w niedziele sprzedają właściciele.

>>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Ile ich będzie? Kiedy najbliższa niedziela z handlem?

Przypomnijmy, że w tym roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Jedna z nich wypadła 26 lutego, na kolejną poczekamy do 5 kwietnia. Oprócz tego niedzielami handlowymi będą: 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (27)
Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [16 lutego]
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 9 razy 5

  Jest przed 6:00 rano jest info o handlowa niedziela jest UZ jest jeszcze czas aby się położyć po przeczytaniu tej lektury i zaspokojeniu ciekawości:" a może", a tu potwierdzenie, że jednak z zakupów po kościele dzisiaj nici. Ale zemszczę się zakupem czegoś w drodze powrotnej na pobliskim bazarku w punkcie 24h tym bardziej, że Grażyna dzisiaj na obiad daje golonkę.

 • cocpit

  Oceniono 5 razy 3

  Czy w poniedziałek będzie niedziela handlowa?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  Siostro, czy [UZ] wziął rano leki zaordynowane ma obchodzie?

 • stachududa

  Oceniono 2 razy 2

  Nie dość że żenada to jeszcze z błędami w kalendarzu przeklinam siebie że to kliknąłem przeklinam kur.a kogo to interesuje kiedy będzie handlowa

 • misiur

  Oceniono 2 razy 2

  Niech mi nikt nie wmawia, że uz nie jest podciepem kogoś ważnego z Agory?

 • snook70

  Oceniono 2 razy 2

  26 luty - środa handlowa? Kto pisał ten artykuł.

 • pkozar

  Oceniono 4 razy 2

  Proponuję uzupełnić menu. "Czy jutro przestawiamy zegarki na czas letni? Wyjaśniamy". Nie trzeba codziennie nic zmieniać poza datą publikacji.

 • ggchmiel

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuły o niedzielach handlowych do bani! Gienia2 ma rację! Jedna uwaga: niedziele niehandlowe mają swoją nazwę: są to niedziele pisowskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX