Pogoda. Nadchodzi ocieplenie. W weekend na termometrach nawet 13 stopni

Zbliżający się weekend będzie ciepły, a w przeważającej części kraju także dość słoneczny. Synoptycy spodziewają się, że padać będzie tylko lokalnie, a temperatura wyraźnie wzrośnie.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że do piątku włącznie do Polski będzie docierało chłodne powietrze, któremu towarzyszyć będą opady deszczu oraz śniegu. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie 6 stopni na zachodzie kraju, ale już w sobotę nastąpi ocieplenie.

>>> Morawiecki o klimacie: Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna

Zobacz wideo

Pogoda na sobotę. Temperatura w całym kraju wzrośnie

Z map prognozowych na stronie internetowej pogodynka.pl wynika, że w sobotę 15 lutego będziemy obserwować liczne przejaśnienia, a temperatura w całym kraju wzrośnie. Termometry wskażą od 3 stopni na Podlasiu do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr wyraźnie osłabnie, a opady będą występować tylko lokalnie, w północnej części Polski.

Pogoda na niedzielę. Termometry wskażą nawet 13 stopni

W niedzielę będzie jeszcze cieplej. Tego dnia najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry wskażą do 8 stopni, najwyższą temperaturę odnotujemy z kolei we Wrocławiu - tam będzie nawet 13 stopni Celsjusza. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe, jednak w okolicach Szczecina, Koszalina, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna i Suwałk może spaść deszcz. Dla pozostałej części kraju nie prognozuje się opadów. 

Więcej o: