Pogoda na weekend 15-16 lutego. Od niedzieli prognozowany jest wzrost temperatury

Prognoza pogody na weekend 15-16 lutego. W niedzielę zapowiadane jest ocieplenie, a termometry pokażą tego dnia maksymalnie 13 stopni. W sobotę z kolei maksymalnie w całej Polsce prognozowanych jest od 4 do 10 stopni.
Zobacz wideo

W weekend na niebie pojawiać się będą chmury, jednak są szanse na większe rozpogodzenia. Najbardziej słoneczna pogoda czeka mieszkańców południowej Polski.

Pogoda na sobotę 15 lutego. Na południu i w centrum duże rozpogodzenia

W sobotę najniższa temperatura, 4 stopnie, prognozowana jest w województwie podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Gdańsku i Warszawie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Zielonej Góry - tam będzie maksymalnie 10 stopni. W województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim i opolskim będzie 8 stopni. W pozostałych regionach 6-7 stopni.

W dzień najwięcej rozpogodzeń zapowiadanych jest na południu i centrum Polski. Lokalne opady deszczu pojawią się w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Na Podkarpaciu może padać śnieg. Na północy zachmurzenie duże, a dodatkowo rano może pojawić się mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów. Wiatr umiarkowany, wzmagający się wieczorem. Silniejsze porywy na wybrzeżu oraz w górach, gdzie wiać może z prędkością do 100 km/h.

Pogoda na niedzielę 16 lutego. Będzie dziś ciepło: w całym kraju od 9 do 13 stopni

W niedzielę najwyższa temperatura prognozowana jest we Wrocławiu, gdzie będzie 13 stopni. Równie ciepło, 12 stopni, będzie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, opolskim i śląskim. Jeden stopień mniej przewidywany jest w Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Najniższa temperatura, 9 stopni czeka mieszkańców Podlasia i Lubelszczyzny. W Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Rzeszowie będzie 10 stopni.

W całym kraju przewidywane jest dziś zachmurzenie małe i umiarkowane. Najwięcej szans na słońce mają mieszkańcy południowej i zachodniej Polski. Opady deszczu prognozowane są w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Wiatr umiarkowany i silny zwłaszcza w górach i na wybrzeżu. Tam wiać będzie z prędkością dochodzącą do 75-90 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.