Pogoda na dziś - poniedziałek 17 lutego. W całym kraju ponad 10 stopni. Będzie wietrznie

Pogoda na dziś - poniedziałek 17 lutego. Meteorolodzy prognozują na dziś silne porywy wiatru, które będą dawać się we znaki zwłaszcza mieszkańcom północnej i zachodniej Polski. Może wiać z prędkością do 80-90 km/h.
Zobacz wideo

W całej Polsce przewidywane są na poniedziałek wysokie jak na luty temperatury. Termometry pokażą dziś maksymalnie od 10 do 13 stopni.

Temperatura. W większości kraju od 12 do 13 stopni

Dziś w całej Polsce termometry pokażą od 10 stopni wzwyż. Na Podlasiu i Pomorzu Zachodnim będzie 10 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze i Lublinie. 12 stopni to temperatura prognozowana dla województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 13 stopni, czeka mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Pogoda na dziś - poniedziałek 17 lutego.Pogoda na dziś - poniedziałek 17 lutego. gazeta.pl

Opady. Uwaga na silne porywy wiatru w zachodniej i północnej Polsce

Nad ranem więcej rozpogodzeń zapowiadanych jest na zachodzie i południu kraju. Później w całym kraju prognozowane już będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu przewidywane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim w pierwszej części dnia. Po południu opady pojawią się także w województwie dolnośląskim i opolskim. Czeka nas także silny i umiarkowany wiatr. W północnych i zachodnich województwach może wiać z prędkością do 80-90 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: