Komentarze (154)
Jest oświadczenie środowisk żydowskich ws. dyrektora POLIN. "Trudno zrozumień i zaakceptować"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • f1909

  Oceniono 17 razy 1

  Ogromnej większości Polaków zależy przede wszystkim na tym żeby MUZEUM BYŁO APOLITYCZNE ! -- Innymi słowy żeby z dala trzymało się od bieżącej polityki w Polsce !!!

 • lupo57

  Oceniono 1 raz -1

  Żadne muzea tylko Strefę Gazy im urządzić i to w każdym kraju.

 • nino.rota

  Oceniono 27 razy -1

  czy my narzucamy decyzje personalne niepodległemu państwu Izrael i samodzielnym srodowiskom żydowskim???

 • prelude93

  Oceniono 6 razy -2

  A goje niech tylko placa, heheheeeeee....

 • wojtem

  Oceniono 26 razy -2

  "Srodowiska zydowskie" ??? A jaka to organizacja. To jest za wazne dla Polski i polskich Zydow muzeum zeby dyrektora powolywali ludzie nienawidzacy naszego kraju

 • vito3

  Oceniono 7 razy -3

  prawa wlasnosci do zrabowanej zydowskiej pierzyny glinski bedzie bronil jak niepodleglosci

 • iq120

  Oceniono 24 razy -4

  Nie znoszę Glińskiego, nie wiem dlaczego nie chce powołać profesora Stoli na stanowisko dyrektora, ale za chiny nie rozumiem co mają środowiska żydowskie do powiedzenia w tej sprawie nie dawszy złamanej szekli na to muzeum.

 • poszum

  Oceniono 31 razy -5

  Trzeba Zydom wyznaczyc granice co im wolno a czego nie wolno. Za bardzo sie mieszaja w Polsce. To muzeum jest w Polsce, i im nic do tego. Chca sobie zrobic lepsze muzeum, niech sobie zrobia w Izraelu. A ile juz mozna czytac co tam chca srodowiska zydowskie? Czy w Izraelu sie interesuja co chca srodowiska palestynskie? Arabowie takze mieszkali w Izraelu przez setki lat. Zydzi nie dosc ze nie stawiaja im muzeow to jeszcze ich masakruja.

 • soldadura104

  Oceniono 13 razy -5

  Może by o to zapytać Lejba Fogelmana

 • zuuuraw

  Oceniono 12 razy -6

  Polacy mają tylko dawać pieniądze, od decydowania są wyłącznie Żydzi. Dopóki "środowiska żydowskie" nie porzucą myślenia rasistowskiego polegającego na ciągłym wywyższaniu swojej nacji nad inne, nie będzie kompromisu. Stępiński, że swym pochodzeniem, gwarantuje kontynuację antypolskiej działalności Muzeum, był w końcu zastępcą Stoli. Polacy dali ok.500 mln na budowę Muzeum Żydów (koszt działki w sercu miasta i budynku), łożą grube miliony co roku na działanie Muzeum, w zamian dostają potwarz, ciągłe bezpodstawne oskarżenia , ciągłe antypolskie konferencje, antypolskie treści w materiałach wystawowych. Chcecie pluć na Polskę, plujcie, ale nie żądajcie bezczelnie jeszcze za to od nas pieniędzy, bo to zwykła hucpa!

 • adam3407

  Oceniono 12 razy -6

  Komu leży na sercu dobro tego muzeum? Przecież nie Polakom.

 • dert4

  Oceniono 16 razy -6

  Czy ten Stola, to Żyd ?
  Bo jak tak, to to jest antysemityzm,
  a jak nie, to to jest rasizm.
  Tak, czy owak - przeebane.

 • facio60

  Oceniono 20 razy -6

  Państwo polskie sfinansowało budowę tego muzeum, chociaż środowiska żydowskie mogłyby bez trudu sfinansować kilkadziesiąt takich muzeów. W czasach budowy tego muzeum, mimo szalejących wówczas zatorów płatniczych, podwykonawcy byli opłacani.
  Dzisiaj owe środowiska oczekują, że to one powinny decydować o doborze kadr. Gdzie tu logika?

 • demokratus

  Oceniono 20 razy -6

  szkoda by było, aby taka szlachetna umysłowość odeszła z Polin...

 • qwardian

  Oceniono 17 razy -7

  Nie chcę w Polsce piątej kolumny Putina, Jerozolimy, ani Berlina..

 • 1noitatneserper

  Oceniono 23 razy -7

  Stola chciał zanegować wkład Lecha Kaczyńskiego w powstanie muzeum
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Lech Kaczyński istotnie przyczynił się do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich. Ogromnym wsparciem dla budowy Muzeum były jego decyzje w czasach gdy był prezydentem Warszawy.

  Była minister edukacji Izraela Juli Tamir pisała o tym, jak spotkanie z polskim prezydentem Lechem Kaczyńskim zmieniło jej spojrzenie na relacje naszych narodów, krytykując swoich rodaków za stereotyp Polski.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23074761,glosny-felieton-juli-tamir-bronie-polakow-to-lekcja-ktora.html

  "Prezydent Kaczyński miał odwiedzić Izrael i chciał się spotkać z ministrem edukacji. Kaczyński nalegał na długie spotkanie robocze. Spytał mnie, co wiem o historii Żydów w Polsce. Tysiąc lat wspólnej, polsko-żydowskiej historii – co pani o niej wie?. Odpowiedziałam niepewnie, że wiem dużo o końcu tej historii, niewiele o jej początkach. „Opowiem pani” – powiedział i rozpoczął porywającą i pełną szczegółów lekcję historii.

  „Chce pani wiedzieć, dlaczego przed wojną w Polsce mieszkało tylu Żydów? Ponieważ Polacy ich akceptowali i zapewnili im prawa, których nie mieli w innych krajach. Polacy nie uznawali Żydów za wrogów. Dlatego zamierzam stworzyć muzeum, które opowie o tych setkach lat, a na koniec także o obozach zagłady. Koniec tej historii jest straszny, ale musimy pokazać ją w całości. Nie neguję tego, co działo się w obozach zagłady, ale proszę pamiętać, że gdyby naziści nie doszli do władzy w Niemczech, w Polsce nie byłoby żadnych obozów. Polacy nigdy nie chcieli unicestwienia Żydów.

  Naziści okupowali nasz kraj. Moi rodzice byli członkami polskiego podziemia. Co pani wie o antynazistowskim podziemiu? Co pani wie o powstaniu warszawskim? Co pani wie o eksterminacji polskiej inteligencji? Co pani wie o zniszczeniu warszawskiego Starego Miasta? O tym się nie mówi.

  Nie twierdzę, że byliśmy święci. Byli Polacy, którzy ochoczo kolaborowali. Ale byli też ci, którzy walczyli. Byliśmy podbitym narodem. Przegraliśmy bitwy i kampanie. W czasie II wojny światowej zginęło sześć milionów Polaków, połowa z nich to Żydzi.

  Cały polski naród cierpiał pod niemiecką okupacją: Polacy tracili domy, setki tysięcy wywieziono na roboty do Rzeszy, wielu z nich już nie wróciło. To nie usprawiedliwia kolaboracji z nazistami, nie usprawiedliwia zamordowania ani jednej osoby!”.

  „Rozumiem straszliwy ból i ogromną potrzebę, by nie zapomnieć o tym, co się stało – kontynuował Kaczyński – ale Niemcom wybaczyliście. Wybaczyliście, bo mieli pieniądze, by za to zapłacić. Kupili wasze przebaczenie. My, biedny naród pod władzą Sowietów, nie mieliśmy nic do zaoferowania. A wy podjęliście cyniczną decyzję, by swoje działa skierować na nas.

  Wysyłacie do Polski uczniów, licealistów – chodzą po ulicach, wymachują flagami Izraela, sączą się z nich nienawiść i strach. Patrzą, jakby widzieli w nas wcielenie samego szatana, a później jadą do Berlina i dobrze się bawią – spędzają miło czas w kawiarniach tuż obok dawnej siedziby głównej gestapo. W Niemczech widzą kulturę i sztukę. W Polsce widzą tylko ciała.

  Piszecie historię na nowo! Celowo zacieracie różnicę między przerażającymi wspomnieniami o Polakach, którzy mordowali Żydów, i tym, że Polacy i polski rząd nigdy nie dążyli do unicestwienia Żydów – doktryna eksterminacji była oficjalną doktryną Niemiec. Rozumiem i szanuję ból ofiar, ale my też byliśmy ofiarami. Cała nasza historia składa się z porażek: Polska była podbijana, dzielona, jednoczona, przechodziła z rąk do rąk. Teraz jesteśmy niepodległym krajem i tworzymy swoją historię jak każdy wolny naród”.

 • kubarozpywacz

  Oceniono 16 razy -8

  Nam Polakom to muzeum do niczego nie jest potrzebne, zburzyć zbudować biedronkę czy innego lidla

 • clamcay

  Oceniono 28 razy -8

  Kochane Środowiska Żydowskie, dopóki to Polacy pieniędzmi rządowymi i samorządowymi zasilają Polin, doputy to Minister Kultury będzie decydował kto jest dyrektorem.

 • neospasmin

  Oceniono 26 razy -10

  Srodowiska zydowskie juz sie wypowiedzialy ( “ Nie oddamy ani guzika, boo to nasze!”) a co maja do powiedzenia srodowiska polskie?

 • 1noitatneserper

  Oceniono 34 razy -10

  Środowiska polskie żądają zmiany na stanowisku dyrektora Yad Vashem
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Jest odpowiedzialny za organizację na terenie Yad Vashem festiwalu antypolskich kłamstw i fałszowania historii z Putinem w roli głównej. Do tego kpił sobie z polskiego prezydenta, twierdząc, że był zaproszony do przemawiania na kolacji.
  Antypolski jad popłynął z Yad Vashem, i tego wam Żydzi nie zapomnimy.

 • talajot

  Oceniono 25 razy -11

  Żydzi niech się zajmą tym co się dzieje w Izraelu.
  A od Polski łapy precz

 • szmondak

  Oceniono 17 razy -11

  nasi bracia w mojżeszu mają rację, trzeba uderzyć się w piersi

 • jozbieszczad

  Oceniono 25 razy -13

  Skoro już swoi nie mogą się porozumieć to musi chodzić o naprawdę duże pieniądze .

 • proteusz33

  Oceniono 28 razy -16

  Izrael powinien kupić POLIN i go utrzymywać.Niech sobie tam dyrektorują kim chcą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX