Bydgoszcz. Dostawczak śmiertelnie potrącił 69-latkę idącą po chodniku. Kierowca dostał ataku epilepsji

Tragiczny wypadek w Bydgoszczy. Kierowca samochodu dostawczego potrącił 69-letnią pieszą. Kobieta zginęła na miejscu. Policja podejrzewa, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku problemów zdrowotnych.

Do tragicznego wypadku doszło w środę 12 lutego przed godziną 11. Na ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy kierowca samochodu dostawczego wjechał w dwa zaparkowane samochody, a następnie potrącił idącą po chodniku 69-latkę.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne

Bydgoszcz. 69-latka zmarła na miejscu, kierowcę przetransportowano do szpitala

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że prowadzący samochód dostawczy mężczyzna spowodował wypadek ze względu na problemy zdrowotne. Radio ZET informuje, że prawdopodobnie dostał on ataku epilepsji. Został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim. Niestety, 69-letnia piesza nie przeżyła. Poniosła śmierć na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. 

Po wypadku na ul. Powstańców Warszawy ruch odbywał się wahadłowo. Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności zdarzenia. Ich pracę nadzoruje prokurator.

Więcej o:
Komentarze (50)
Bydgoszcz. Dostawczak śmiertelnie potrącił 69-latkę idącą po chodniku. Kierowca dostał ataku epilepsji
Zaloguj się
 • Zyta Gilowska

  Oceniono 10 razy 6

  Zwykle doniesienia o alkoholikach lub narkomanach powodujących wypadki ,a tu wreszcie coś nowego EPILEPTYK ?

 • iremus

  Oceniono 5 razy 5

  .....Z ubiegania się o prawo jazdy wykluczają m.in.:
  - poważne schorzenia narządu wzroku,
  - poważne schorzenia narządu słuchu (w przypadku zawodowych kierowców),
  - niektóre schorzenia nerek (ostra niewydolność nerek),
  - niektóre schorzenia narządu równowagi, które objawiają się np. napadowymi zawrotami głowy,
  - niektóre schorzenia narządu ruchu (nie wykluczają one możliwości prowadzenia odpowiednio dostosowanych do stanu zdrowia pojazdów),
  - niektóre schorzenia serca i układu naczyniowego (np. wszczepiony rozrusznik serca, arytmia, choroba niedokrwienna serca),
  • cukrzyca,
  - niektóre schorzenia neurologiczne (np. padaczka, zburzenia świadomości, tętniak mózgu),
  - choroba alkoholowa,
  - choroby psychiczne,
  - uzależnienie od leków lub narkotyków...... nielegalny link

 • rokers14

  Oceniono 9 razy 3

  Z niezłym impetem wpadł na chodnik. Zapewne jak ogromna większość kierowców jechał znacznie szybciej niż dozwolone 50 km/godz. Dopóki nie zacznie się zamykać za kratami przekraczających dozwoloną prędkość, będziemy jak Rosja.

 • saves

  Oceniono 17 razy 3

  Kto mu dał prawo jazdy????? Przecież ta choroba z automatu dyskwalifikuje chętnego na kurs prawka. Właśnie by nie było takich zdarzeń.

 • gggrrr

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejna tragedia.Jak czytam codziennie o losach innych ludzi,często złych losach,to zastanawiam się co warte jest życie ludzkie,i czy wogóle jest tak bezcenne.Mówi się ,że życie to dar,to największy bezcenny skarb.Tak łatwo można go stracić,tak wiele można cierpieć?Wiem tylko,że lepiej być zdrowym i bogatym,niż biednym i chorym,a i to czasami nie wystarcza.

 • bjuras

  Oceniono 16 razy 2

  Ależ trollownia pisowska rzuciła się z furią na tekst artykułu. Próbują się bawić w polonistów i korektorów, mając /jak to u pisiorów bywa/ mgliste pojęcie o języku polskim.

 • coelka

  Oceniono 2 razy 0

  Jezeli dostał ataku epilepsji to to jest wypadek , natomiast za celowe działanie uznałabym jak ktos w srodku miasta jedzie 80 czyli łamie prawo , nie zdązy zahamować przez szybkosc i kogos zabija, za to powinny byc wysokie wyroki bo dorosły człowiek wie ,ze jadac za szybko moze kogos zabic a nie kwalifikować to jako wypadek. Jak jest 50 to sie jedzie 50 a na pasach nawet trzeba szczególna ostroznosc zachowac i jeszcze zwolnic, jesli ktos tego nie robi wyrok jak za morderstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX