Pogoda na dziś - piątek 14 lutego. Czeka nas deszczowy i pochmurny dzień

Pogoda na dziś - piątek 14 lutego. Wieczorem we wschodniej Polsce pojawią się oblodzenia na drogach i chodnikach. Z kolei na północnym zachodnie przewidywane są zamarzające mgły.
Zobacz wideo {{description}}

W piątek 14 lutego w całej Polsce czeka nas deszczowy i pochmurny dzień. Poza terenami podgórskimi wiatr będzie już bardziej umiarkowany, a lokalnie też słaby.

Temperatura. Dziś w całej Polsce maksymalnie od 1 do 7 stopni

Najzimniejszy dzień czeka mieszkańców Podlasia, gdzie będzie tylko około 1 stopnia oraz Warmii i Mazur, gdzie zapowiadane są maksymalnie 2 stopnie. W Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie i Lublinie będą 3 stopnie. Najwyższa temperatura prognozowana jest natomiast dla województwa kieleckiego i opolskiego. W tych regionach ma być 7 stopni. Równie ciepło, 6 stopni, będzie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach od 4 do 5 stopni. W nocy temperatura spadnie do - 4 stopni na Podhalu, - 1 stopni w centrum i 1 stopnia na północy.

Pogoda na dziś - piątek 14 lutego.Pogoda na dziś - piątek 14 lutego. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie w całym kraju

W całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Rozpogodzenia pojawią się w drugiej części dnia na północy w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. W całej Polsce z wyjątkiem wybrzeża prognozowane są dziś opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Najbardziej intensywny front przejdzie rano przez zachodnią i centralną Polskę. Wiatr na ogół umiarkowany, na południu porywisty. W górach wiać będzie z prędkością do 90 km/h, co przyczyni się do występowania zamieci śnieżnych. W nocy w północno-zachodniej części kraju przewidywane są marznące mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dla wschodniej Polski

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W ciągu dnia padać będzie deszcz ze śniegiem i mokry śnieg, a wieczorem temperatura przy gruncie spadnie do - 4 i - 3 stopni. Wtedy też na chodnikach i drogach pojawi się oblodzenie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.