Brytyjska policja zatrzymała Jacka W. ps. Małpa. Ma powiązania z grupą Magdaleny Kralki

Jacek W. (pseudonim "Małpa") został zatrzymany przez policję w angielskim mieście Leicester - informuje portal tvn24.pl. To jeden z najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez polską policję poza granicami kraju. W. powiązany jest z - również poszukiwaną przez policję - Magdaleną Kralką, którą podejrzewa się o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Jacek W. ps. "Małpa" został zatrzymany w tym tygodniu. Przestępca, za którym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu, wpadł w ręce służb w mieście Leicester, położonym w pobliżu Birmingham. Jego ekstradycja do Polski ma potrwać kilka tygodni - podaje tvn24.pl.  

>>> Hiszpania. CBŚP i Guardia Civil zlikwidowały 18 plantacji marihuany. Narkotyki warte ok. 90 milionów złotych

Zobacz wideo Hiszpania. CBŚP i Guardia Civil zlikwidowały 18 plantacji marihuany. Narkotyki warte ok. 90 milionów złotych

Według informacji portalu "Małpa" był członkiem bojówki kiboli Cracovii  - "Jude Gangu", obecnie najpotężniejszej organizacji przestępczej w Krakowie. Po opuszczeniu zakładu karnego w 2016 roku W. kontynuował przestępcza działalność, a w sierpniu 2017 r. zorganizował atak na kiboli łódzkiego Widzewa, do którego doszło na autostradzie A4. Wówczas to właśnie "Małpa" miał zadać przywódcy bojówki łódzkiego klubu cios maczetą, w wyniku którego ofiara niemal straciła dłoń. Zatrzymany ma być też powiązany z gangiem braci Z., w którym kierownictwo przejęła później Magdalena Kralka.  

Kim jest Magdalena Kralka? Przejęła kontrolę nad gangiem, gdy jej partner trafił do więzienia

Magdalena Kralka jest poszukiwana w związku ze sprawą dotyczącą handlu narkotykami i kierowaniem  zorganizowaną grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii. Z ustaleń śledczych wynika także, że utrudniała postępowanie karne, składała fałszywe zeznania oraz nakłaniała do tego inne osoby. Jest poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Krajową, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. 

Gang, którym miała kierować Magdalena Kralka, stworzyło trzech braci: Adrian, Jakub i Mariusz Z. Poszukiwana kobieta jest konkubiną jednego z nich. Wszyscy trzej mężczyźni byli związani ze środowiskiem kiboli Cracovii i w oparciu o struktury pseudokibiców zorganizowali grupę przestępczą, która handlowała narkotykami na masową skalę. W 2017 roku Centralne Biuro Śledcze Policji aresztowało m.in. Mariusza i Jakuba Z. Podczas akcji zginął Adrian Z., postrzelony przez antyterrorystę. Gdy dwóch braci Z. trafiło do więzienia, ich partnerki przejęły kontrolę nad gangiem. Gabrielę S. udało się aresztować, ale Magdalena Kralka uciekła z kraju. Dzięki pieniądzom z handlu narkotykami kobieta pozostaje nieuchwytna - często zmienia miejsce pobytu, dba także o to, aby nie dało się jej namierzyć, gdy kontaktuje się z kimś z Polski.

We wrześniu 2019 r. Kralka po raz kolejny zwróciła się do krakowskiego sądu o wydanie listu żelaznego, który zapewniłby jej - już po powrocie do kraju - możliwość pozostawania na wolności do czasu prawomocnego ukończenia postępowania. Po kilku tygodniach sąd odrzucił wniosek, który złożyli pełnomocnicy kobiety.  

W styczniu tego roku krakowska policja "zachęcała" Magdalenę Kralkę, by wróciła do Polski. "Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pani Magdalena Kralka, która poszukiwana jest przez Interpol i może przebywać za granicą. Zachęcamy ją do powrotu i 'fundujemy' bilet" - pisali funkcjonariusze na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci dołączyli do wpisu grafikę przedstawiającą bilet lotniczy ze zdjęciem Magdaleny Kralki.

Więcej o:
Komentarze (45)
Brytyjska policja zatrzymała Jacka W. ps. Małpa. Ma powiązania z grupą Magdaleny Kralki
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 47 razy 33

  Kiedyż ja się doczekam takiej wiadomości : "Brytyjska policja zatrzymała Andrzeja D. ps. Adrian. Miał powiązania z przestępczą grupą Jarosława K. pseudonim Balbina" ...

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Czy mecenas Kempa już interweniowała ws. obrony Wielkiego Patrioty, czy liczyła ile plecaków wysłała do Syrii?

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 13 razy 11

  Co to za życie? Ciągłe ukrywanie się, oddech policji i interpolu na plecach, wieczny strach a na końcu i tak jest proces i więzienie, bo w końcu ją złapią. Innej drogi już ta panna nie ma.

 • lisamonika

  Oceniono 12 razy 10

  Rozprowadzanie narkotykow po Polsce to zaraza. Uzaleznianie ludzi od drugsow to marnowanie czyjegos zycia. Z pewnoscia powinna ta paniusia dostac odpowiedni wyrok. Dorobila sie na tym, nie myslac co robi innym.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 7

  Spedzilem 3 lata w Azjii uzywajac kilku roznych paszportow.
  Szacuje ze potrzeba ok. 100 tys. USD, zeby przezyc kilka lat bez zadnych problemow a nawet z czasem calkowicie przejmujac inna tozsamosc. Same odciski palcow to niewiele bo malo gdzie je na swiecie sprawdzaja. A DNA tylko przy okazji bardzo powaznych przestepstw.

 • onlyobserver

  Oceniono 6 razy 6

  Troche sie pogubilem. Kiedys kibice pilkarscy przez pewna partia w Polsce byli okreslani jako kwiat narodu czy cos w ten desen.

 • polakadam

  Oceniono 6 razy 6

  Wydadzą dla kaczolandu czy nie?
  Może powiedzą że nie ma tu gwarancji uczciwego procesu?

 • lisamonika

  Oceniono 4 razy 4

  Kartel polski. Szkolila sie w Meksyku?

 • Janek Mazur

  Oceniono 3 razy 3

  Jednej blondyny namierzyć nie mogą tyle czasu ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX