Łódź. Żywy chomik wyrzucony do kontenera na śmieci. "Okazał się odpadem bio?"

"Czym nas jeszcze zaskoczysz, 'człowieku?'" - pytają strażnicy patrolu dla zwierząt, którzy zostali wezwani do żywego chomika znalezionego w jednym z kontenerów na śmieci przy ulicy Żeromskiego w Łodzi. Znaleźli go pracownicy MPO. Gdyby nie ich czujność, zwierzę trafiłoby do śmieciarki.

Strażnicy z łódzkiego Animal Patrolu informują, że do zdarzenia doszło we wtorek 11 lutego. Żywy chomik został znaleziony w kontenerze przy ulicy Żeromskiego 59 w Łodzi. Został wyrzucony do śmieci wraz z terrarium, a zauważyli go pracownicy MPO, który zjawili się na miejscu, by zabrać odpady. 

Łódź. Żywy chomik wyrzucony do kontenera na śmieci

"Czym nas jeszcze zaskoczysz, 'człowieku?' Takie znalezisko z dnia dzisiejszego. Panowie chcieli zabrać śmieci. Znaleźli chomiczka" - opisuje Animal Patrol.

Oczywiście chomiczek to zwierzaczek, który często ląduje w naszych domkach jako maskotka, przytulaczek itd. Jest cudowny, dopóki się nie znudzi, bo kiedy się znudzi, to niestety ląduje w śmietniku. Całe szczęście, że w czasie kiedy uczymy się segregacji., ktoś kto go wyrzucał, nie wziął sobie za punkt "honoru" i nie oddzielił szkła od plastiku. Czym wtedy mógłby się okazać chomiczek... odpadem bio?

- pytają strażnicy.

Żywe zwierzę zostało przekazane pod opiekę straży miejskiej. Na razie nie wiadomo, jakie będą jego dalsze losy. Personaliów jego właściciela na razie nie udało się ustalić. Obecnie trwają ustalenia, czy moment wyrzucenia zwierzęcia do kosza został zarejestrowany przez kamery monitoringu - opisuje "Wyborcza Łódź".

Więcej o: