Ruszył proces "kuśnierza z Krakowa". Robert J. jest oskarżony o zabójstwo i oskórowanie studentki

Przed krakowskim sądem rozpoczął się proces tzw. kuśnierza z Krakowa. Robert J. został oskarżony o makabryczne zabójstwo studentki. Do zbrodni doszło ponad 20 lat temu. Mężczyzna miał przetrzymywać swoją ofiarę i obedrzeć ją ze skóry.

Proces w sprawie zabójstwa 23-letniej studentki religioznawstwa, dokonanego pod koniec 1998 roku w Krakowie (tzw. sprawa "skóry"), rozpoczął się z miesięcznym opóźnieniem. Sprawa miała ruszyć w styczniu, ale sąd musiał dać nowemu ławnikowi kilka tygodni na zapoznanie się z aktami, które liczą ponad pięćset tomów. Wniosek o odroczenie rozprawy złożył obrońca oskarżonego o zabójstwo Roberta J. adwokat Łukasz Chojniak.

- Mój klient od początku tego postępowania deklaruje, że jest niewinny i wierzy w to, że to postępowanie pozwoli mu w końcu oczyścić się z zarzutów - mówił Chojniak

W czasie procesu zeznawać będzie prawie dwustu świadków. Ekspertyzy w tzw. sprawie "skóry" przygotowało kilkudziesięciu biegłych. Sam akt oskarżenia liczy czterysta stron.

- Merytoryczny akt oskarżenia liczy dwa tomy. Kolejne dwa tomy zawierają wyszczególnione dowody na poparcie zarzutów aktu oskarżenia - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie sędzia Beata Górszczyk.

>>> Płock. 20-letni kurier porwany i zamordowany w lesie. "Był wożony w bagażniku przez kilka godzin"

Zobacz wideo

Proces "kuśnierza z Krakowa". Sąd wyłączył jawność rozpraw

Sprawę zabójstwa sprzed 20 lat badali policjanci z tzw. Archiwum X. Podejrzany o zbrodnię 53-letni Robert J. został zatrzymany w 2017 roku. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, ale odmówił odpowiedzi na niektóre pytania. Sąd wyznaczył terminy rozpraw na kilka miesięcy. Zdecydował także o wyłączeniu ich jawności.

Więcej o:
Komentarze (30)
Ruszył proces "kuśnierza z Krakowa". Robert J. jest oskarżony o zabójstwo i oskórowanie studentki
Zaloguj się
 • lilicziczi

  Oceniono 9 razy 9

  Jakiego ''kuśnierza''? Zmieńcie tytuł, bo to chamstwo i brak szacunku dla ofiary i jej rodziny.

 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego przy tak okrutnej zbrodni piszecie o jakimś "kuśnierzu z Krakowa"?? Bawicie się w jakiś film kryminalny?? ja pierd.......Napiszcie proces zwyrodnialca, psychopaty, kształtu przypominającego człowieka.

 • vito3

  Oceniono 6 razy 4

  cos mi sie wydaje ze bedziemy temu gosciowi placic grube odszkodowanie kreatywnosc naszych sledczych nie zna granic a biegli pl pokazali co potrafia gdy badali zgryz panu komendzie

 • byann

  Oceniono 9 razy 3

  Czy bandyci i policjanci, którzy zamordowali Iwonę Cygan i świadków już siedzą z dożywociem?

 • c2u

  Oceniono 8 razy 2

  Bardzo jestem ciekaw tego procesu. Akurat trochę znam temat z moich prywatnych kontaktów z osobami bezpośrednio zaangażowanych w sprawę ze strony policji. Na tego gościa podobno kompletnie nic nie ma, ale prokuratura się na niego uparła. Zobaczymy.

 • roman.tur

  Oceniono 4 razy 0

  W tej sprawie dowody są dość naciągane, jeśli proces będzie wnikliwy a sąd naprawdę niezależny od ośrodka władzy to może skończyć się na jakimś etapie uniewinnieniem. Nie dlatego, że ten pan tego nie dokonał, ale dlatego, że wyprofilowano go na podstawie wątłych dowodów. Ciężki orzech do zgryzienia, nie zazdroszczę składowi orzekajacemu.

 • komendantkisiel

  0

  Mobzilla?

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 9 razy -1

  Zbliża się termin przedawnienia, to na siłę wrabiają frajera bazując na profilu seryjnego mordercy.
  A znaleźli tylko jedną skórę, uważaną początkowo za abażur, a nie robotę kuśnierza.

 • camaretto

  Oceniono 4 razy -2

  Mieli jakieś badania z DNA, poza tym, jego zainteresowanie like Szyszko ;D i Zodiak jakby nie pasujwało do religioznawstwa,które deklarowali oboje...Przynajmniej tylejeśli chodziło o jakieś informacje"profilowe", obecne chyba w "Detektywie "z 12- 1 tego roku.
  Niestety, to nie ten szedła za mną z jarmarku, tamtego gościarzecz jasna,rozpoznam, tak samo jak głos ze słuchawki telefonu.
  Kamera zresztą...chyba też, gościu z Wawy był wysoki sporo ponad 180, ale "jeszcze " nie 190.
  Zresztą, tu też jest sporo świrów,aten wyraźnie MÓGŁ jeszcze "coś" założyć na siebie... na Billego 2 to co prawda nie ten rejon świata, ale jak na skórowanie ma warunki fizyczne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX