Częstochowa. Seryjny gwałciciel prostytutek skazany. Prokuratura zapowiada apelację

Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał 31-letniego Konrada J. na 17 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został uznany za winnego zgwałcenia czterech prostytutek z Bułgarii. Prokuratura oskarżyła go także o zabicie jednej z nich, ale sąd uznał, że Konrad J. nie popełnił tego przestępstwa.

Śledztwo w sprawie Konrada J. trwało prawie dwa lata. Mężczyzna został oskarżony m.in. o gwałt na czterech prostytutkach pochodzących z Bułgarii. We wszystkich przypadkach schemat jego działania był taki sam - Konrad J. jadąc swoim samochodem dostawczym, zabierał kobiety do lasu, aby skorzystać z usług seksualnych, a następnie groził im pozbawieniem życia, wiązał je i bił, a następnie brutalnie i wielokrotnie gwałcił. Zabierał także swoim ofiarom telefony komórkowe, pieniądze i inne przedmioty - relacjonuje "Gazeta Wyborcza". Prokuratura oskarżyła Konrada J. o brutalne gwałty, ale także o zabójstwo jednej z prostytutek. Sąd nie podzielił tego stanowiska. Uznał, że mężczyzna zgwałcił cztery Bułgarki, ale nie jest winny śmierci jednej z nich.

>>> Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Zobacz wideo

Konrad J. zmienił wyjaśnienia i nie przyznał się do zabójstwa

Konrad J. początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, jednak na końcowym etapie śledztwa zmienił wyjaśnienia i nie przyznał się do zabicia obywatelki Bułgarii. W czasie śledztwa potwierdzono, że w chwilach dokonywania przestępstw J. był poczytalny. Biegli uznali jednak, że spełnia psychologiczne kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej - pisze Radio Dla Ciebie

11 lutego zapadł wyrok w sprawie Konrada J. Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał go na 17 lat więzienia. Karę odbędzie w więziennym zakładzie psychiatrycznym. Skazany ma także wypłacić po 15 tys. zł każdej z trzech zgwałconych Bułgarek. Wyrok ten nie jest prawomocny. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, która domaga się kary dożywotniego pozbawienia wolności dla Konrada J., zapowiedziała złożenie apelacji.

Więcej o:
Komentarze (49)
Częstochowa. Seryjny gwałciciel prostytutek skazany. Prokuratura zapowiada apelację
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 19 razy 11

  A jakiś Pisior zaraz wyjedzie - że przecież prostytutki nie można zgwałcić. Bo dla niego prostytutka to nie człowiek. Mimo że korzysta. Albo by chciał ...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 7

  Przede wszystkim powinni go skazać za rozbój.
  Tu nie ma zmiłuj.

 • starsza10

  Oceniono 4 razy 4

  Uwaga, wszyscy krzykacze, którzy twierdzą, że przestępstwa seksualne odnosi się tylko do księży i innego personelu KK. Warto jednak przestępców w koloratkach stawiać przed publicznymi sądami, a nie przed sądami dyscyplinarnymi złożonymi z koleżków.

 • karinawojtek

  Oceniono 10 razy 4

  Nie 25, a 15 lat ma spędzić w więzieniu Steve V. skazany za zabójstwo i zgwałcenie trzyletniego syna swej partnerki oraz znęcanie się nad chłopcem. - aha, ch.. im w dupę, tym sędziom

 • mmgazeta

  Oceniono 8 razy 2

  Czy ktoś weźmie się kiedyś za zupełnie skandaliczny proceder zwolnień przedterminowych z więzienia?? Który odbywa się zupelnie bez jakiegokolwiek dozoru publicznego (tzn. o wyroku dowiadujemy się z wiadomości, ale o tym, że sędzia wypuścił zwyrodnialca po połowie kary to już nie).
  Oraz o urlopach i przerwach w odbywaniu kary przez groźnych bandytów, którymi kasta prawnicza szafuje bez żadnych ograniczeń.

 • rzklanu

  Oceniono 3 razy 1

  Czy bułgarki nie pływają łódką po jeziorze, że można tutaj komentować?

 • piotre1987

  Oceniono 5 razy 1

  No a w jednym sadzie skazali za gwalt i morderstwo na 3 letnim dziecku na 15 lat wiec nie wiem moze kasta by sie wkoncu zamiast zamawiać przeciwko rzadowi dogadala jakie ma wydawac wyroki aby byly racjonalne.

 • mcguirre

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe co by powiedział Lepper gdyby żył...

 • rozsadek5

  Oceniono 1 raz 1

  W jaki sposób zapłaci jak będzie siedział, jest praca w więzieniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX