Tyniec. Zakonnik z opactwa benedyktynów zatrzymany. Zarzut molestowania 7-letniej dziewczynki

Zakonnik z opactwa benedyktynów w Tyńcu usłyszał zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej. Duchowny miał molestować 7-latkę uczęszczającą na lekcje religii.
Zobacz wideo

Na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej pojawiło się oświadczenie Benedyktynów w Tyńcu w Małopolsce w sprawie oskarżonego o nadużycia seksualne zakonnika. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa złożył sam klasztor.

Zakonnik z Tyńca oskarżony o molestowanie 7-letniej dziewczynki

"Oświadczamy, że w dniu 6 lutego o. Artur W. został zatrzymany przez policję na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. Po przesłuchaniu w dniu 8 lutego został mu postawiony zarzut z art. 200 § 1 o dopuszczanie się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej. O. Artur nie przyznał się do stawianego mu zarzutu" - napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu ojciec Grzegorz Hawryłeczko.

Artur W. został zawieszony w sprawowaniu posługi duszpasterskiej, a sprawa molestowania nieletniej została zbadana przez wewnętrzną komisję zakonu - jej wyniki zostały już udostępnione prokuraturze. 52-latek miał popełniać przestępstwa w latach 2008-2010 wobec wówczas 7-letniej dziewczynki, którą zakonnik uczył religii. Sprawę zgłosiła opactwu rodzina obecnie 19-letniej kobiety.

Duchowny złożył krótkie wyjaśnienia, jednak nie przyznał się do winy. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Krakowie zastosowała wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz opuszczania kraju.

Więcej o:
Komentarze (68)
Tyniec. Zakonnik z opactwa benedyktynów zatrzymany. Zarzut molestowania 7-letniej dziewczynki
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 22

  No to idą łeb w łeb !
  Bo od pewnego czasu praktycznie NIE MA dnia, bez wiadomości o zatrzymaniu jak nie aferzysty związanego z PiS, to zboka sutannie czy habicie :-) Słowem - Alleluja i do przodu ! :-)

 • Zyta Gilowska

  Oceniono 16 razy 12

  Kolejna ofiara zdeprawowanych dzieci z dewiacjami seksualnymi ?

 • Jan Kot

  Oceniono 8 razy 8

  Kościelna mafia pedofilska ma się dobrze, a nawet coraz lepiej. Kiedy zaczną aresztować zboków z wyższej półki. Czy wśród kardynałów i biskupów jest chociażby jeden porządny ?.

 • freejazzy

  Oceniono 10 razy 8

  Czy w metropolii krakowskiej odbywa się jakiś konkurs między diecezjami na pedofila roku? Dzisiaj Tyniec na prowadzeniu, zostawił Kraków i bp Szkodonia daleko w tyle.
  Panie Jędraszewski, ilu księży wystartowało w tych zawodach?

 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  Brakło parafii do ukrywania, to zboczeńcy ciągnęli zapałki i ten miał pecha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX