Policjanci z Pucka nie przyjęli odznaczeń od prezydenta Andrzeja Dudy? "To nieprawda"

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że funkcjonariusze z Pucka odmówili przyjęcia odnaczeń od Andrzeja Dudy. - To nieprawda - dementuje biuro prasowe komendy. W poniedziałek prezydent odwiedził Puck i został wygwizdany przez część uczestników spotkania. Niektórzy protestujący przynieśli ze sobą transparenty z hasłami "Marionetka", "Będziesz siedział" i "Duda, jesteś wstydem narodu".

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda brał udział uroczystości 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Na wiecu, który rozpoczynał jego kampanię prezydencką na Pomorzu, pojawiła się grupa protestujących z transparentami "Przestańcie kraść", "Duda, jesteś wstydem narodu", "Hańba". W stronę prezydenta wykrzykiwano także hasła: "marionetka", "republika banasiowa", "będziesz siedział". Do podobnej sytuacji doszło później także w Wejherowie, gdzie tłum również zareagował na obecność Dudy okrzykami. Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagali się później przeprosin od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która również była na miejscu, a kamery zarejestrowały, jak życzliwie wita się z protestującymi. 

Czytaj też: Duda wygwizdany w Pucku. "Będziesz siedział". Politycy PiS: Kidawa-Błońska powinna przeprosić

Puck. Policjanci nie przyjęli odznaczeń od Dudy? "To nieprawda"

We wtorek wieczorem w mediach społecznościowych popularność zaczęły zyskiwać wpisy z informacją, że policjanci z Pucka nie przyjęli odznaczeń z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. "Policjanci z komisariatu w Pucku, odmówili przyjęcia odznaczeń z rąk Dudy... dzieje się. Spocznij", "Brawo #policja #Puck" - można było przeczytać na Twitterze.

Informacje pojawiały się na anonimowych kontach, a komentujący pisali, że nie mogą mówić o szczegółach, ale - jak relacjonowali - w puckiej komendzie "się działo". Nie sprecyzowano, o jakie dokładnie odznaczenia chodziło.

O sprawę zapytaliśmy w biurze prasowym Komendy Powiatowej w Pucku. Jak nas poinformowano, opisywana w mediach społecznościowych sytuacja z odmową przyjęcia odznaczeń przez funkcjonariuszy z rąk prezydenta nie miała miejsca. 

Jest to nieprawda. Nie wiemy, skąd taka informacja się pojawiła

- powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Komendy Policji w Pucku. 

>>> Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy? Tomczyk: Na pewno podniosę za tym rękę

Zobacz wideo
Więcej o: