Pogoda na dziś - czwartek 13 lutego. Dziś więcej rozpogodzeń w południowej i centralnej Polsce

Pogoda na dziś - czwartek 13 lutego. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Trudne warunki na drogach przewidywane są na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach.
Zobacz wideo

W czwartek w większości kraju przewidywane są spore rozpogodzenia i brak jakichkolwiek opadów. Deszcz i deszcz ze śniegiem będzie padał jedynie w północno-wschodniej oraz na zachodnich krańcach Polski.

Temperatura. Dziś nawet 7 stopni na Dolnym Śląsku

Dziś najniższa temperatura, 3 stopnie, prognozowana jest w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. W Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Łodzi będą maksymalnie 4 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie będzie 7 stopni oraz Ziemi Lubuskiej i Opolszczyzny - tam około 6 stopni. W pozostałych województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i rzeszowskim będzie 5 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 13 lutego.Pogoda na dziś - czwartek 13 lutego. gazeta.pl

Opady. Wiatr nadal umiarkowany i silny

Dziś największe zachmurzenie prognozowane jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach więcej szans na rozpogodzenia. Deszcz i deszcz ze śniegiem pojawi się rano w północno-wschodniej i wschodniej Polsce. Wieczorem i w nocy deszczowy front zapowiadany jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach nie będzie padać. W Sudetach przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny nad morzem. W górach będzie wiać do 110 km/h.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Alerty w północno-wschodniej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tych miejscach przewiduje się poranne opady deszczu oraz przygruntowe spadki temperatury do około -4 i -2 stopni. Na drogach i chodnikach pojawią się oblodzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.