Złodzieje w 3 godz. rozmontowali luksusowe auto na części. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżą luksusowego samochodu - podała zielonogórska policja. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. "dziupli" podczas demontowania auta na części. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty.

W miniony wtorek w nocy, na jednym z zielonogórskich osiedli skradzione zostało Audi Q7. Wartość samochodu to około 300 tysięcy złotych. W środę rano właściciel auta powiadomił o tym fakcie policję.

Złodzieje niemal całkowicie zdemontowali samochód

Po około trzech godzinach od zgłoszenia policjanci odnaleźli samochód w tzw. „dziupli” na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w trakcie demontażu auta. Złodzieje byli kompletnie zaskoczeni. Luksusowy samochód został niemal całkowicie zdemontowany.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście tysięcy złotych oraz samochód.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów uszkodzenia mienia, paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych. Za te przestępstwa według Kodeksu Karnego grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Więcej o: