Turek. Wypadek autobusu szkolnego. Wiatr zepchnął pojazd do rowu, pięcioro dzieci jest w szpitalu

Poważny wypadek koło miejscowości Turek w Wielkopolsce. Silny wiatr zepchnął do rowu autobus szkolny. Pojazd, w którym były dzieci, uderzył w drzewo. Pięć osób zostało poszkodowanych.

O poważnym wypadku na jednej z wielkopolskich dróg poinformował na Twitterze rzecznik prasowy poznańskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Z jego relacji wynika, że do zdarzenia doszło między miejscowościami Przykona a Kaczki Średnie. Silny wiatr zepchnął do rowu autobus, w którym jechały dzieci. W wyniku zdarzenia pojazd uderzył w drzewo.

>>> Raport: Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem

Zobacz wideo

Wypadek autobusu szkolnego. Jedno z rannych dzieci ma odcięte cztery palce

W wypadku koło miejscowości Turek rannych zostało pięcioro dzieci. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracują służby, które wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Radio ZET informuje, że w autobusie szkolnym podróżowało 25 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Jeden z rannych uczniów ma odcięte cztery palce, pozostali poszkodowani odnieśli niegroźne obrażenia, ale skierowano ich na badania. Za kierownicą autobusu siedział 68-letni mężczyzna. Wiadomo, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Więcej o: