Tomasz Sekielski zapowiada kolejne filmy o pedofilii w kościele. Ostatni dotyczy pontyfikatu Jana Pawła II

Tomasz Sekielski zdradził, że wspólnie z bratem kończą kolejny film dotyczący problemu pedofilii w Kościele. Kontynuacja "Tylko nie mów nikomu" ma nosić tytuł "Zabawy w chowanego". Ponadto planowany jest także trzeci film, w którym ma dotyczyć pontyfikatu Jana Pawła II.

>>>  Marek Lehnert: Przerost wiary prowadził Jana Pawła II do pewnej naiwności

Zobacz wideo

Tomasz Sekielski w rozmowie z "Gazetą Pomorską" przyznał, że premiera najnowszego dokumentu ma mieć miejsce w marcu tego roku. Na razie jednak dziennikarz nie zdradził dokładnej daty udostępnienia produkcji. Tym razem "Zabawa w chowanego" przedstawi historię dwóch braci wykorzystywanych przez jednego księdza.

Tomasz Sekielski kończy pracę nad kontynuacją filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele

W przygotowaniu są jeszcze dwa kolejne filmy. Jeden z nich ma dotyczyć afery SKOK-ów, a temat pedofilii w polskim Kościele katolickim ma się zakończyć na trzeciej produkcji dotyczącej m.in. pontyfikatu Jana Pawła II. Dziennikarz tak opisywał powody, dla których potrzebna jest kontynuacja tych filmów:

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi.

"Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II" - napisał w poście Tomasz Sekielski. Trzecia część filmu dot. pedofilii w Kościele ma być kręcona w Watykanie, Austrii, Meksyku, USA czy na Dominikanie. Pierwszy braci - "Tylko nie mów nikomu" - został obejrzany na YouTubie 23 mln razy.

Więcej o: