Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 16 lutego zrobimy zakupy?

Ustawa zmniejszająca liczbę niedziel handlowych obowiązuje od marca 2018 roku. Od tego roku jednak zakaz handlu w niedzielę jest jeszcze bardziej restrykcyjny.
Zobacz wideo

Na samym początku niedzielne zakupy można było robić w dwie, a później w jedną niedzielę w miesiącu. Wprowadzony zakaz handlu dotyczy przede wszystkim centrów handlowych oraz dużych sklepów takich jak Lidl, Biedronka, Carrefour czy Tesco, które zatrudniają największą liczbę pracowników.

Niedziele handlowe 2020. Czy w 16 lutego wypada niedziela handlowa?

W najbliższą niedzielę 16 lutego nie wypada handlowa niedziela. W związku z tym zamknięte będą duże sklepy oraz centra handlowe. W niedzielę zakupy można jednak robić w placówkach, których nie obowiązuje zakaz handlu. Są to apteki, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej lub prowadzone przez właścicieli i ich rodzinę.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Najbliższe terminy niedziel handlowych w 2020 roku to: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Od tego roku niedziele bez zakazu handlu będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Jeśli jednak święto ustawowo wolne od pracy, wypadnie w niedzielę, to nie zostanie wtedy wyznaczona niedziela handlowa - w rzeczywistości terminów może być więc mniej.

Więcej o: