Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 16 lutego zrobimy zakupy?

Ustawa zmniejszająca liczbę niedziel handlowych obowiązuje od marca 2018 roku. Od tego roku jednak zakaz handlu w niedzielę jest jeszcze bardziej restrykcyjny.

Na samym początku niedzielne zakupy można było robić w dwie, a później w jedną niedzielę w miesiącu. Wprowadzony zakaz handlu dotyczy przede wszystkim centrów handlowych oraz dużych sklepów takich jak Lidl, Biedronka, Carrefour czy Tesco, które zatrudniają największą liczbę pracowników.

Niedziele handlowe 2020. Czy w 16 lutego wypada niedziela handlowa?

W najbliższą niedzielę 16 lutego nie wypada handlowa niedziela. W związku z tym zamknięte będą duże sklepy oraz centra handlowe. W niedzielę zakupy można jednak robić w placówkach, których nie obowiązuje zakaz handlu. Są to apteki, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej lub prowadzone przez właścicieli i ich rodzinę.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Najbliższe terminy niedziel handlowych w 2020 roku to: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Od tego roku niedziele bez zakazu handlu będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Jeśli jednak święto ustawowo wolne od pracy, wypadnie w niedzielę, to nie zostanie wtedy wyznaczona niedziela handlowa - w rzeczywistości terminów może być więc mniej.

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 16 lutego zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 1 raz 1

  . . . . . . . . . . .,'´`. ,'``;
  . . . . . . . . . .,`. . .`—–'..
  . . . . . . . . . .,. . . . . .~ .`- .
  . . . . . . . . . ,'. . . . . . . .o. .o__
  . . . . . . . . _l. . . . . . . . . . . .
  . . . . . . . _. '`~-.. . . . . . . . . .,'
  . . . . . . .,. .,.-~-.' -.,. . . ..'–~`
  . . . . . . /. ./. . . . .}. .` -..,/
  . . . . . /. ,'___. . :/. . . . . .
  . . . . /'`-.l. . . `'-..'... . .
  . . . ;. . . . . . . . . . . . .)-...l
  . . .l. . . . .' —...-'. . . ,'
  . . .',. . ,... . . . . . . . . .,'
  . . . .' ,/. . . . `,. . . . . . . ,'____________
  . . . . .. . . . . .. . . .,.- '______________| ')
  . . . . . ',. . . . . ',-~'`. (.))
  . . . . . .l. . . . . ;. . . /__
  . . . . . /. . . . . /__. . . . .)
  . . . . . '-.. . . . . . .)
  . . . . . . .' - ...-`

 • gienia2

  Oceniono 3 razy 1

  NOWE, a kłamczuszki z gazety STARE

 • w.sumie.to.ja

  Oceniono 2 razy 0

  Na takie informacje podcieram sobie oko palcem

 • baxter21

  Oceniono 2 razy 0

  NPK cv.elu - dziś nas zaskoczyłeś bo zamiast o 5.30 to wkleiłeś swoje wypociny o 5:00. Ja się pytam jakim prawem ??? Spać nie możesz czy dopiero impreza w akademiku się skończyła ? Pokrzyżowales przy okazji plan adamowi Jezierskiemu !!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 8 razy 0

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem.

  Adam Jezierski

 • extrafresh

  Oceniono 1 raz -1

  Klikamna gazeta.pl tylko żeby to sprawdzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX